1080p videoyu 720p olarak izleme

AssassinTR

Decapat
Benim arkadaşımın bilgisayarı 1080p videoyu kaldırmıyormuş. Ben ona 1080p film, video vs versem onu herhangi bir oynatıcı yardımıyla yahut başka şekilde 720p'de izleme imkanı var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows video maker ile videoyu 720p olarak kaydedebilirsiniz. Arkadaşınız internet üzerinden belki 1080p video izleyemiyor olabilir ama direkt bilgisayar üzerindeki videoyu izleyebilir diye düşünüyorum. Dediğim yöntemi yapmadan önce 1080p olarak izlemeyi denesin bence.

1080p video kaldırmıyormuştan kasıt tam olarak nedir? 1080p video veya filmlerde kasma ve donma gibi problemler mi yaşıyormuş? Eğer durum buysa; bilgisayarı aşırı derecede eski demektir. İlk önce bilgisayarını tamamen AVG, Panda veya Comodo ile virüs taramasından geçirsin. Daha sonra gereksiz tüm program, oyun ve servisleri kaldırsın veya devre dışı bıraksın. Bilgisayarına güzelce bir optimizasyon çeksin çünkü bu durumda yapılabilecek pek fazla bir şey yok. İnternette her işletim sistemi için tavsiye edilen optimizasyon ayarları bulunuyor. Tüm bunlardan sonra MPC gibi sade ve hızlı bir video oynatıcı kullanmalı. VLC ve Gom Player'ı kesinlikle tavsiye etmem.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı