720p videoyu 1080p'ye yükseltmek

buraktoprak68

Picopat
Makaleler
2
Merhabalar. YouTube kanalına bir video hazırladım 720p oldu ancak ben bunu 1080p ye yükseltmek istiyorum insanlara kaliteli sunmak için kaliteli bir şekilde yükseltmek mümkün müdür?

Son düzenleyen: Moderatör:

ExellionTR

Centipat
Ben Lumion üzerinden 720p kalitede aldığım bir render videosunu 1080p yapabilmek için biraz uğraşmıştım. Özellikler kısmında ve yüklediğim video açılırken 1080p yazıyordu fakat kalite anlamında hiçbir değişiklik olmadı. Anladığım kadarıyla yüksek çözünürlük düşürülebiliyor fakat düşük bir çözünürlük yüksek hale getirilemiyor. Yoktan var etmek gibi bir şey oluyor. Boşuna uğraşmayın derim. 720p kötü bir çözünürlük değil.

KS
KS
buraktoprak68

buraktoprak68

Picopat
Makaleler
2
Ben Lumion üzerinden 720p kalitede aldığım bir render videosunu 1080p yapabilmek için biraz uğraşmıştım. Özellikler kısmında ve yüklediğim video açılırken 1080p yazıyordu fakat kalite anlamında hiçbir değişiklik olmadı. Anladığım kadarıyla yüksek çözünürlük düşürülebiliyor fakat düşük bir çözünürlük yüksek hale getirilemiyor. Yoktan var etmek gibi bir şey oluyor. Boşuna uğraşmayın derim. 720p kötü bir çözünürlük değil.
hmm peki teşekürler

0x0

Kilopat
Yer
Edirne
Çözünürlüğü yükseltseniz dahi video kalitesi aynı kalacaktır, son zamanlarda çözünürlük upscale edilirken aynı zamanda kaliteyi de arttırmayı amaçlayan bazı şeyler var, örneğin DaVinci Resolve'un ücretli sürümünde yer alan bir özellik bunu yapmanızı sağlıyor fakat ücretli. Eğer videonun 1080P hali sizde var ise yeniden renderlamak, renderlarken 1080p çıktı aldığınıza dikkat etmek ve sonrasında tekrardan YouTube'a yüklemek en basiti olur.

Yukarı