1080P'de 3600X ve RTX 2070 uyumlu olur mu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Öyle git bak gerçekten öyle.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sadece %4'lük bir darboğaz var besliyor mu besliyor.
@dafry

Son düzenleme:
Öyle git bak gerçekten öyle.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Sadece %4'lük bir darboğaz var besliyor mu besliyor.
@dafry
Hatamı kabul ettim zaten kontrol edersen görebilirsin. Ayrıca attığın videoda 3600 ile 3700X karşılaştırılmış 3600X değil :)

RTX 2070 1080P sistem için fazla güçlü değil mi? 2K'da kullanılması daha doğru diye biliyorum.

Nedenini bilmediğim bir sebep olsa dahi 3600 3600X'ten daha az darboğaz yapıyor.

Daha az darboğaz yapıyor evet ama 3600X daha çok FPS veriyor önbellek vb gibi durumlardan böyle olmuş olabilir ama zaten 3600X daha güçlü bir işlemci olduğuna göre 3600X %1'lik bir kayıp verse bile 3600'den daha çok FPS verir.
RTX 2070 1080P sistem için fazla güçlü değil mi? 2K'da kullanılması daha doğru diye biliyorum.

Hayır fazla güçlü değil.
@dafry gülmenin sebebi ne bir yazsan üşenip göreceksin yasaklı siteleri bilmedeğimden site atmıyorum.

Daha az darboğaz yapıyor evet ama 3600X daha çok FPS veriyor önbellek vb gibi durumlardan böyle olmuş olabilir ama zaten 3600X daha güçlü bir işlemci olduğuna göre 3600X %1'lik bir kayıp verse bile 3600'den daha çok FPS verir.

Hayır fazla güçlü değil.
@dafry gülmenin sebebi ne bir yazsan üşenip göreceksin yasaklı siteleri bilmedeğimden site atmıyorum.
Nasıl fazla güçlü değil? 2070'i 1080p için gereksiz görüyorum. İnsanlara karşı üslubunuza dikkat ederek konuşun. Daha fazla yanıt atmayacağım çünkü sonu yok. İyi forumlar :)

2K 75FPS vs 1080P 144FPS.

1080P gayet yeterli.

Nasıl fazla güçlü değil? 2070'i 1080P için gereksiz görüyorum. İnsanlara karşı üslubunuza dikkat ederek konuşun. Daha fazla yanıt atmayacağım çünkü sonu yok. İyi forumlar :)

Üslübum derken küfür mü ettim argo mu konuştum dokundurucu bir şey mi dedim.
Yanlış anlaşılmaya mı sebep oldum kesin olmadığınız konularda insanları yanlışlayıp laf atmayın lütfen. Bu yüzden öyle konuşuyorum size nasıl geldiğini bilmiyorum ama yanlış bir şey dediysem özür dilerim.

Son düzenleme:
2K 75FPS vs 1080P 144FPS.

1080P gayet yeterli.

Üslübum derken küfür mü ettim argo mu konuştum dokundurucu bir şey mi dedim.
Yanlış anlaşılmaya mı sebep oldum kesin olmadığınız konularda insanları yanlışlayıp laf atmayın lütfen. Bu yüzden öyle konuşuyorum size nasıl geldiğini bilmiyorum ama yanlış bir şey dediysem özür dilerim.
İzlediğim birkaç video da GPU kullanımı bazen %65 seviyelerin de oluyor. Sanırım 1080P'de tam gücünde çalışmadığı için tavsiye edilmiyor.

İzlediğim birkaç video da GPU kullanımı bazen %65 seviyelerin de oluyor. Sanırım 1080P'de tam gücünde çalışmadığı için tavsiye edilmiyor.

Hocam ekran kartı sıcaklığına baktığınıza yemin edebilirim ama kanıtlayamam.
En soldakiler sıcaklık en sol çapraz ekran kartı sıcaklığı onun yanında kullanım var.
Burada darboğaz yapacak bir işlemci var o yüzden bazı oyunlarda öyle gözüküyor gerçekte %80'nin.
Altına düşmez.

Hocam ekran kartı sıcaklığına baktığınıza yemin edebilirim ama kanıtlayamam.
En soldakiler sıcaklık en sol çapraz ekran kartı sıcaklığı onun yanında kullanım var.
Burada darboğaz yapacak bir işlemci var o yüzden bazı oyunlarda öyle gözüküyor gerçekte %80'nin.
Altına düşmez.
Boşuna yemin etmeyin hocam. Hangisi sıcaklık hangisi kullanım biliyorum. Sürekli olarak %65'te çalışıyor demedim zaten. Sıcaklık hangi program da yüzde olarak gösteriliyor? İnsanları aptal yerine koymayın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı