1080p'den 4K'ya HDMI Kablo Önerisi

MuallimiFani

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğretmen
Merhaba;
Geçenlerde 25TL'ye işimi göreceğini düşünerek bir HDMI kablo aldım (Şu içinde ekran temizleme suyu ve bezi de olanlardan). Gel gör ki kabloyu bilgisayarımdan televizyonuma bağladığımda görüntü geliyor fakat her tarafı yeşilimsi oluyor.​
Sizlerden ricam dizüstü bilgisayarımdan televizyonuma sorunsuz görüntü aktarıp PES oynayabileceğim bir HDMI kablo önerisi. İnternetten detaylı tarama yaptım fakat 1080'den 4k'ya tertemiz görüntü aktaran net bir öneri bulamadım. Sizlerden ricam 1920x1080 bir ekrandan 3840x2160 TV'ye bağlantı yapmak için alacağım HDMI kablo ne gibi özelliklere sahip olmalı.​
Şimdiden teşekkür ederim.

DİZÜSTÜ BİLGİSAYARIM;
Monster Abra A5 V7.2
Abra A5 V7.2 15.6" Oyun Bilgisayarı

Dahili Ekran Kartım;
Intel(R) HD Graphics 530
1920 x 1080 (32 bit) (60Hz)

Harici Ekran Kartım;
4GB GDDR5 nVIDIA® GeForce® GTX960M 128-Bit DX12
15.6" Full HD 1920x1080 Mat LED Ekran

TELEVİYONUM;
LG 49UH770V
IPS 4K Quantum Display
HEVC Codec (4K/60p, 4K/30p, 2K/60p)
LG 49UH770V 4K ULTRA HD TV - LG TÜRKİYE

Son düzenleyen: Moderatör:
TV'nin görüntü ayarlarında bir sorun olabilir. HDMI kablonun böyle bir hata verdiğini duymadım daha önce. PC'yi TV'ye bağladıktan sonra istersen TV'nin çözünürlüğüne ayarlayabiliyorsun PC ekranını. Ekran kartı sürücülerini yükledin mi?

TV'nin görüntü ayarlarında bir sorun olabilir. HDMI kablonun böyle bir hata verdiğini duymadım daha önce. PC'yi TV'ye bağladıktan sonra istersen TV'nin çözünürlüğüne ayarlayabiliyorsun PC ekranını. Ekran kartı sürücülerini yükledin mi?
Bilgisayarın tüm sürücüleri en güncel halinde, aynı şekilde televizyonda öyle. Ben HDMI kablosunda sorun olduğunu düşünüyorum çünkü ince bir kablo, daha önce hiç bu kadar incesini görmemiştim.
Yok mudur bu konuda bilgi sahibi bir arkadaş ?
Yok mudur bilgi sahibi olan bir arkadaş ?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı