1080Ti için anakart ve işlemci önerisi

Sanırım biraz gereksiz de olsa bir sorum daha var ;
Gigabyte ekran kartı ile MSI arasında fark var mıdır? Fiyatları aynı gibi alacağım iki ürünün MSI'da daha fazla giriş var ve AC Odyssey veriyor yaninda. :)
Ürünler bunlar;
MSI Global

Gigabyte Z390 AORUS ELITE LGA 1151 (Soket H4) Intel Z390 ATX Z390 AORUS ELITE Anakart - Nanokatalog

Ryzen 2700x'in bu konuda artısı nedir acaba? İnternette baktığım testlerde 1440p'de i5 biraz önde hala 2160p'de Ryzen ağırlığını anca koymaya başlıyor gibi. Fakat yanlış olma ihtimali de var bu bilgimin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Burda da görüldüğü üzere 1440p de aralarındaki fps farkı 5-10 çok fazla değil yani. Siz intel olana 2100 İşlemci, 1300 anakart vereceksiniz. Üstelik soğutma da alınacak. Hava ise 400-500 sıvı ise min 700 gidecek. Yani toplam 4000 TL civarı oluyor. Ryzen 2700x 2000 TL, anakart da 1000-1100 arası. Stok soğutucusu gayet güzel olduğu için soğutucuya gerek yok. Aralarında 900 TL fark var bu yüzden demiştim. O 900 TL ile ekipman, kişiselleştirmek için eşyalar, rgb fanlar, oyunlar bu tarzda şeyler alabilirsiniz mesela.

Ben Custom sıvı soğutma kullanıyorum. Eski fanımın soğutması da duruyor kenarda ayrıca onlar sorun değil o yüzden daha çok FPS'e önem verdiğim için Inteli seçeceğim galiba. Teşekkür ederim yardımların için ama :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı