Çözüldü 109 GB alan kendiliğinden 101 GB oldu

• Konuyu başlatan XoX
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 17
  • Görüntüleme 888
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

XoX

Picopat
Daha fazla  
SSD'de boş alanım 109 GB'tı, 2-3 saat sonra indirme-güncelleme yapmadığım halde 109 GB'tan 101 GB'a düştü ve hatta bu sürekli oluyor. Bir keresinde 123 GB'tan durduk yere 118 GB düştü. Bu sorun neden acaba? Windows 11 kullanıyorum. Sizce bu Windows 11'den mi kaynaklanıyor?

Çözüm
Nasıl yani açıklarısınız sevinirim nasıl yapacağım?

Bilgisayarıma sağ tıklatın özellikler deyin.
Buradan gelişmiş sistem ayarları deyin.
Açılan ekranda sistem korumasına gelin ve C sürücüsü için sistem korumasını kapatıp kaydedin.
Windows 10 da en son ne zaman kullandım hatırlamıyorum bile bana göre gereksiz dediğim gibi düşük SSD'ler için alan düşmanı bir özellik.

Bana sorarsanız kapatın.
Sistemsel bir sorun olursa kurtarmanın başka yolları var.
Tamam kapatacağım "bu sürücünün tüm geri yükleme noktalarını silin" diye bir seçenek var sil demeli miyim bir de size zahmet oluyor bir soru daha soracağım Sistemsel bir sorun olursa kurtarmak için ne yapmalıyım bilgilendirir seniz sevinirim iyi geceler teşekkürler :)

Tamam kapatacağım "bu sürücünün tüm geri yükleme noktalarını silin" diye bir seçenek var sil demeli miyim bir de size zahmet oluyor bir soru daha soracağım sistemsel bir sorun olursa kurtarmak için ne yapmalıyım bilgilendirir seniz sevinirim iyi geceler teşekkürler :)

Hata oluşmadan karambole konuşmak olur.
Önce hatayı bilmek lazım.
Evet tüm geri yükleme noktalarını sil diyeceksiniz.
Ve açık olan ayarıda kapatın.

Siz bu işlemi yapıncamı sistemsel hata olacağını düşünüyorsunuz?

Hata oluşmadan karambole konuşmak olur.
Önce hatayı bilmek lazım.
Evet tüm geri yükleme noktalarını sil diyeceksiniz.
Ve açık olan ayarıda kapatın.

Siz bu işlemi yapıncamı sistemsel hata olacağını düşünüyorsunuz?
Hayır yaptıktan sonra oluşabilecek bir sistem hatasında ne yapabilirim hani bir geri yükleme noktası kalmadığı için dedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tamam dediğim gibi hatayı bilmek lazım ona göre önerimiz olur.
resim_2021-11-24_002604.png
Teşekkür ederim. bilgisayara ferahlık geldi 104gb tan 110gb oldu gerçekten benim canımı sıkmıştı bu olay iyi oldu yeni bir hdd alınca bu özelliği yine açarım bu sitede arkadaş ekleme gibi bir şey varsa beni eklerimsiniz?
iyi geceler sağlıklı günler dilerim. <3

Eki Görüntüle 1224339
Teşekkür ederim. Bilgisayara ferahlık geldi 104 GB'tan 110GB oldu gerçekten benim canımı sıkmıştı bu olay iyi oldu yeni bir HDD alınca bu özelliği yine açarım bu sitede arkadaş ekleme gibi bir şey varsa beni eklerimsiniz?
İyi geceler sağlıklı günler dilerim. <3

Arkadaş ekleme yok.
Rica ederim.
Konuyu çözüldü olarak raporlayabilirsiniz.

@Recep Baltaş bizi kovana kadar biz buralardayız.

Geri
Yukarı