Çözüldü 10900k sistem siyah ekran ve reset atma problemleri

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

kinowa44

Femtopat
Daha fazla  

Merhaba öncelikle sistemimi belirteyim.
İşlemci: Intel i9 10900K.
Anakart: Z490'e Gaming.
Ekran kartı: Aorus 3070 Master.
RAM: G.Skill 32 GB CL17.
SSD: 970 EVO Plus 2 TB.
Güç kaynağı: Corsair 1000 Watt Titanium.
Soğutucu: Cooler Master masterliguit 360p.
Kasa: H500M Cooler Master.

Bilgisayarı yaklaşık 1 ay önce yeni toplattım profesyonel bu işi yapan kişilere. Ayrı yeten tüm programlar eksiksiz kuruldu. Tüm testler A'dan Z'ye yapıldı. Tüm oyunları Ultra çözünürlükte yüksek FPS'de oynuyorum. Ne olur ne olmaz diye ben kayıt defteri gerçekleştirmiştim Windows ve uygulamaları yedeklemiştim içine bunu da masaüstüne koymuştum yanlışlıkla kayıt defterine tıkladım ve kurarken kapadım sonrasında bilgisayarı açtığımda 2.monitörü görmeyen oyunlara girdiğimde reset atan mavi ekran siyah ekran ile karşılaştım ve sonrasında sizin bu durumlar ile alakalı çözüm videolarınızdan mavi ekran ve reset atma çözümlü videolarınızın hepsini izleyip uyguladim. Keza sorun devam etti. Bende Windows sıfırlama yaptım Windows kurtarma seçeneğinden ve tekrar anakart, ekran karti sistemlerini yükledim sırası ile ve testlere soktum. Isı testi benchmark ekran kartı testi falan hepsini demedim kapanmadı fakat ta ki o kapanma sorunu yaşadığım oyunlara tıklayana kadar ve yine oyunlarda girmedi. Reset attı veyahutta ekran karardı GTA 5'e girince ekran kararıyor. Tom Clancy's Rainbow Six: Siege'e girince reset atıyor. Daha önce bu oyunlarda hiçbir sorun yaşamadım ta ki kayıt defteri yüklemeye yanlışlıkla tıklayana kadar... Şimdi de buradayım lütfen yardımcı olun. 2 gündür izlemediğim video yapmadığım işlem kalmadı... Artık ne yapacağım bilmiyorum :(

Son düzenleyen: Moderatör:

Merhaba öncelikle sistemimi belirteyim.
İşlemci: Intel i9 10900K.
Anakart: Z490'e Gaming.
Ekran kartı: Aorus 3070 Master.
RAM: G.Skill 32 GB CL17.
SSD: 970 EVO Plus 2 TB.
Güç kaynağı: Corsair 1000 Watt Titanium.
Soğutucu: Cooler Master masterliguit 360p.
Kasa: H500M Cooler Master.

Bilgisayarı yaklaşık 1 ay önce yeni toplattım profesyonel bu işi yapan kişilere. Ayrı yeten tüm programlar eksiksiz kuruldu. Tüm testler A'dan Z'ye yapıldı. Tüm oyunları Ultra çözünürlükte yüksek FPS'de oynuyorum. Ne olur ne olmaz diye ben kayıt defteri gerçekleştirmiştim Windows ve uygulamaları yedeklemiştim içine bunu da masaüstüne koymuştum yanlışlıkla kayıt defterine tıkladım ve kurarken kapadım sonrasında bilgisayarı açtığımda 2.monitörü görmeyen oyunlara girdiğimde reset atan mavi ekran siyah ekran ile karşılaştım ve sonrasında sizin bu durumlar ile alakalı çözüm videolarınızdan mavi ekran ve reset atma çözümlü videolarınızın hepsini izleyip uyguladim. Keza sorun devam etti. Bende Windows sıfırlama yaptım Windows kurtarma seçeneğinden ve tekrar anakart, ekran karti sistemlerini yükledim sırası ile ve testlere soktum. Isı testi benchmark ekran kartı testi falan hepsini demedim kapanmadı fakat ta ki o kapanma sorunu yaşadığım oyunlara tıklayana kadar ve yine oyunlarda girmedi. Reset attı veyahut ekran karardı GTA 5'e girince ekran kararıyor. Tom Clancy's Rainbow Six: Siege'e girince reset atıyor. Daha önce bu oyunlarda hiçbir sorun yaşamadım ta ki kayıt defteri yüklemeye yanlışlıkla tıklayana kadar... Şimdi de buradayım. 2 gündür izlemediğim video yapmadığım işlem kalmadı... Artık ne yapacağım bilmiyorum :(

Tertemiz sıfırdan bir kurulum önemli dosyalarınızı harici bir belleğe yedekleyip bir USB aracılığı ile sisteminizi sıfırlayın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı