10'lu IP bloğu

Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 1 hafta kadar önce evime TTNET bağlattım ve port ayarlarıyla işim oldu. Fakat ne yaptıysam portları çalıştıramadım daha sonra bunun sebebinin 10'lu ıp bloğunda oluğumu fark ettim. Bu problemin çözümü için ise TTNET ayda 30 TL ücret istiyor ve karşılığında sabit ıp tanımlıyor. Bu problemi yaşayıp çözen var mı?

Server kiralayabilirsiniz o IP üzerinden işlem yapmak için.

Server kiralamak yerine ayda 30 TL vererek sabit IP'de satın alabilirim ama bunlara ne gerek var ki? Sözleşmede de böyle bir şey yok. Ben size ayda haketmediğiniz şekilde bile olsa 100 TL veriyorsam bana özel IP sağlamak zorundasınız.

CGNAT mevzusu sanırım. Dünyada artık IPv4 adresleri yetmemeye başlıyor. Bu nedenle bazı kullanıcılar CGNAT IP'lere düşüyorlar.

Ngrok kullanabilirsin statik IP almak yerine.
Aynen öyle CGNAT mevzusu maalesef.. Dediğiniz programın mantığı nedir ? Herhangi bir ücreti var mı

Dediğiniz programın mantığı nedir? Herhangi bir ücreti var mı?
Modemden port açmana gerek kalmadan port açmış gibi işlem yapabilmeni sağlıyor bir nevi. Ücretli sürümü de var ücretsiz de. Oyun oynamak için falan açacaksanız ücretliye gerek yok, ücretlide kalıcılık gibi şeyler var sadece diye biliyorum. Ücretsiz olanda bir gün süreyle ilgili portlar aktif oluyor.

Modemden port açmana gerek kalmadan port açmış gibi işlem yapabilmeni sağlıyor bir nevi. Ücretli sürümü de var ücretsiz de. Oyun oynamak için falan açacaksanız ücretliye gerek yok, ücretlide kalıcılık gibi şeyler var sadece diye biliyorum. Ücretsiz olanda bir gün süreyle ilgili portlar aktif oluyor.
Anladım peki müşteri temsilcisini arayarak kendimizi ip havuzundan çıkarmamız mümkün mü ?

Geri
Yukarı