11.000-12.000 TL sistem önerisi

Bütçe
11-12 bin

ludwig1301

Decapat
Arkadaşlar bu hafta içinde hazır bir sistem alacağım. 11, 12 bin TL sistem önerebilir misiniz? 3050 sistem çok düşünmüyorum nedenini bilmediğim bir ön yargım var 3050'ye ancak iyi yönleri varsa söylerseniz düşünebilirim. 3060 sistem almak istiyordum ancak o sistemler 14 bin civarlarında gezdiği için RX6600 tercih edeceğim sanırım. Sistem almadan önce biraz daha beklemeli miyim emin olamıyorum. Şu durumda neyin iyi gidip neyin kötü gideceği belli değil en iyisi alıp kurtulmak. 12 bin TL'yi çok geçmezse memnun olurum maksimum 12,500 civarına çıkabilirim. Önerilerinize açığım, şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Birazcık bütçeyi aştım ama ancak sığdırabildim. Hazır sistem olarak belki daha iyi alternatifleri vardır ben bulamadığımdan kendim topladım.

Birazcık bütçeyi aştım ama ancak sığdırabildim. Hazır sistem olarak belki daha iyi alternatifleri vardır ben bulamadığımdan kendim topladım.

Teşekkür ederim uğraştığınız için fakat tek tek değil de hazır bir sistem olarak alacağım.
@kino hocam şu alttaki sistem nasıldır?

Son düzenleme:
@ludwig1301 şöyle söyleyeyim @Silinen üye attığı sistemde anakart, RAM, güç kaynağı, kasa ve SSD direkt daha üstün. İşlemci tarafı biraz karmaşık tamam 5500 biraz daha iyi ancak PCIe 4.0'dan yoksun bu da bazı oyunlarda 6600/6600 XT kartlarda çok hafif performans kaybına neden olabiliyor. Korkulacak seviyede değil ama 4.0 varken neden 3.0 kullanasın her iki işlemci de yeterince güçlüyse?

Ekran kart modellerine gelirsek ASUS Dual, Pulse modelinden bir tık iyi fakat kalan tüm donanım geri kaldığından soru işareti bırakıyor. İkisi de yeterli soğutmayı sunan modeller özünde.

12500tl'ye 12100f+rx6600 sistem de toplayabilirsin.

12500tl'ye 12100f+rx6600 sistem de toplayabilirsin.

Amaç sadece oyunsa bu sistem çok daha iyi olur, 12100F'nin tekli çekirdek performansı 3300X'i bırak 3600'den bile çok daha iyi seviyede.

Geri
Yukarı