11.000 TL 2K 1ms 144Hz pivot destekli IPS monitör önerisi

comander4

Hectopat
Merhaba arkadaşlar önceki kullandığım monitör ASUS V249Q, IPS, 144Hz, Full HD bir monitördü ve ben sistemimi değiştirdiğim için bir üst seviye monitöre geçmek istiyorum. Monitörde isteklerim şunlardır:
  • 1 ms (GtG olabilirse güzel olur.)
  • 144Hz (daha fazla da olabilir fark etmez.)
  • IPS panel olmalı (tasarım işleriyle uğraştığım ve ve hikayeli oyun oynadığım için IPS panele ihtiyacım var.)
  • G-Sync desteği (açıkçası Free Sync kullanıyordum önceki monitörümde çok büyük fark var mı yok mu bilmşiyorum fakat NVIDIA ekran kartı kullandığım için bu özelliğin olmasının gerek olduğunu düşündüm.)
-Pivot desteği (bu özelliğin kesinlikle olmasına ihtiyacım var özellikle ekranın yüksekliğinin ayarlayabilmem ve dikey olarak da kullanabilmem gerekiyor.)
  • 27 inç maksimum büyüklük olmalı. ( Daha fazlası için yerim yok.)
  • Son olarak mümkünse kendini ispat etmiş kaliteli bir monitör olsun isterim. Bütçem 11 bin liranın üzerine çok çıkmasını istemiyorum. Fast IPS gibi özellikler çok iyi mi kötü mü çok anlayamadım. Beni bilgilendirebilirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Bu monitörü önerenler var kıyaslama yapmak gerekirse hangisi daha mantıklı olur LG mi yoksa Dell mi?

Bu monitörü önerenler var kıyaslama yapmak gerekirse hangisi daha mantıklı olur LG mi yoksa Dell mi?

Dell markası daha iyi ama bilmiyorum maalesef size önerdiğim daha ucuz ve kaliteli pek fark olacağını sanmıyorum.

Bir sürü markaya baktım 11bin liraya kadar gerçekten çok seçenek var ve ben nasıl bir kıyaslama yapacağımı bilmiyorum. :) büyük ihtimal daha mantıklı bir seçenek çıkmaz ise senin dediğini alacağım
Dell markası daha iyi ama bilmiyorum maalesef size önerdiğim daha ucuz ve kaliteli pek fark olacağını sanmıyorum.

@Saint Lucia siz yardımcı olabilir misiniz? Bu konuda.

Son düzenleme:
S2721DGFA'nın kontrast oranı berbat, bu yüzden tavsiye etmem. G2724D daha mantıklı.

• 1 ms (GtG olabilirse güzel olur.)
Pazarlama taktiği.
  • Fast IPS gibi özellikler çok iyi mi kötü mü çok anlayamadım. Beni bilgilendirebilirseniz sevinirim.
Pazarlama taktiği. Fast IPS ibaresi olan her monitör hızlı değil veya bu ibare bulunmayan monitörler yavaş değil.

S2721DGFa'nın kontrast oranı berbat, bu yüzden tavsiye etmem. G2724D daha mantıklı.

Pazarlama taktiği.

Pazarlama taktiği. Fast IPS ibaresi olan her monitör hızlı değil veya bu ibare bulunmayan monitörler yavaş değil.

Fast IPS'i anladım fakat GtG çoğu okuduğum yerde mbrtden daha iyi olduğunu söylüyorlar buna katılıyor musunuz yoksa sadece gereksiz bir özellik mi?

Geri
Yukarı