11.000 TL 5 yıl kullanılabilecek telefon önerisi

Bütçe
10000

CikiBavyer

Kilopat
Selam yaklaşık 4 yıldır Honor Play kullanıyorum hala memnunum ancak ekranı kırıldı. Bütçe olarak en fazla 10-11 civarına çıkabilirim kamera benim için önemli değil oyun oynamıyorum, sosyal medyada geziyorum, internette dolaşıyorum, bataryası iyi olursa sevinirim. Aklımda birkaç model var fiyat aralıkları değişiklik gösterebilir. Sadece güncel bir telefon istiyorum ve en azından 4-5 yıl rahat götürmesini istiyorum.
Aklımda olan birkaç model bunlar.
  • Redmi Note 11 Pro+ 5G (8GB) (120W şarj desteği çok hoş duruyor ekranı da güzel gibi ancak işlemcisi kötü deniyor.)
  • Samsung Galaxy S21 (buradaki alınabilecek en mantıklı cihaz gibi ancak tasarımı pek hoş değil.)
  • Honor 50
  • Realme 8 (fiyat performansı iyi diyorlar 4-5 yıl götürebilecek ise bunu almayı tercih ederim.)
Sizlerin de tavsiyelerini bekliyorum teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
S20 FE Snapdragon versiyonu tavsiye ederim. Kağıt üstünde değil fakat S21’den çok daha iyi.

S20 FE kullanıyorum gayet memnunum çok iyi bir telefon tam 10.000 lira fiyat performans açısından süper.
Telefon özellik açısından da güzel duruyor ancak 2020 bir cihazı almak pek istemiyorum güncelleme desteği tabii ki devam ediyordur ancak en azından 2021-2022 model bir telefon tercih ederim. Ayrıca plastik arka kapak pek hoş gelmiyor. Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

S20 FE fiyat olarak şu an alınası değil zaten.

Exynos 2100 kötü çünkü. Bütün testlerde, teknik karşılaştırmalarda harika olabilir fakat SM8250 etmez.
E2100 kötü falan değil, bu Exynos 990 değil. Exynos 2100, SD 865 modelinden daha güçlü bir işlemci. Bunun rakibi de SD 865 değil, SD 888.

Kötü olan işlemci testte de çakılır ayrıca.

S20 FE fiyat olarak şu an alınası değil zaten.

E2100 kötü falan değil, bu Exynos 990 değil. Exynos 2100, SD 865 modelinden daha güçlü bir işlemci. Bunun rakibi de SD 865 değil, SD 888.

Kötü olan işlemci testte de çakılır ayrıca.
SD 888 bu bütçenin işlemcisi değil.

Geri
Yukarı