11.000 TL Gaming laptop önerisi

Bütçe
11.000

strelia

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar,
11.000 TL civarında, şarjı kısa sürede bitmeyen, oyunlarda çok sıkıntı çekmeyeceğim bir Gaming laptop arıyorum.
Monster laptoplara baktım ancak açıkçası gerek şarj süresi gerek malzemenin kalitesizliği beni kendisinden uzaklaştırdı. Sizce yanlış mı düşünüyorum yoksa Monster laptoplar parasına değiyor mu?
Sizce ne almalıyım?

Monster alınmaz.
Biraz bütçeyi geçiyor.

Merhabalar,
11.000 TL civarında, şarjı kısa sürede bitmeyen, oyunlarda çok sıkıntı çekmeyeceğim bir Gaming laptop arıyorum.
Monster laptoplara baktım ancak açıkçası gerek şarj süresi gerek malzemenin kalitesizliği beni kendisinden uzaklaştırdı. Sizce yanlış mı düşünüyorum yoksa Monster laptoplar parasına değiyor mu?
Sizce ne almalıyım?

Merhabalar, Gaming laptopların yapısı gereği şarjları çabuk biter ama AMD işlemcililer bu konuda biraz daha cimridir, çok şarj yemezler. Bütçe artırıp Technopat tavsiye listesinde de bulunan Alpha 15'e bakmanızı tavsiye ederim.
8 GB 3200 MHz RAM takviyesi şart.

Sahsen Abra v11.1.3 1 senedir kullanan birisiyim FPS agirlikli oynuyorum. Sikintilarimi soyleyecegim. PC kendi kendine biraz fazla tozlaniyor usengec biri isen biraz sinir bozabiliyor yaninda bir de klavyeye bilek koydugum yer bilegim terledigi zaman leke kalıyor kolay ama cikiyor rahat. Pil olarak benim dusuncem ben hiç pilde kullanmadim neredeyse ayarlari hep performans a cekmistim ona ragmen 30 40 dk kadar yetti 100'den 0'a 10 20 FPS de kayip. Oyun laptopundan pilinin uzun omurlu olmasini bekleyemessin bence. Baska forumlarda gordum millet o kadar cok aglamis ki cok isiniyor diye ben 1 kere bile isinma sorunu yasamadim GTA 5 de oynadim Rust Squad MB Bannerlord da oynadim isindigini gormedim. Bana gore malzemelerindan kisip parcalara daha cok onem veren bir sirket titiz kulanan bir insan olarak hiçbir sikintim olmadi. Zamaninda 7K ya aldigim PC MSI Excalibur Lenovo gibi markalar en az 9 k ya satiyordu bende killandim ama sonradan sukrettim :)

Merhabalar, Gaming laptopların yapısı gereği şarjları çabuk biter ama AMD işlemcililer bu konuda biraz daha cimridir, çok şarj yemezler. Bütçe artırıp Technopat tavsiye listesinde de bulunan Alpha 15'e bakmanızı tavsiye ederim.
8 GB 3200 MHz RAM takviyesi şart.

Araştırdığım kadarıyla kalite bakımından en güvenilirlerinden birisi MSI laptoplarmış, ancak teknik servis konusunda sıkıntıları olduğunu duydum. Ne kadar doğru sizce?
Bir de kendim RAM takmayı ve bilgisayara uygun RAM seçmeyi kesinlikle bilmiyorum maalesef. Ne gibi bir ürün almalıyım, seçerken neye dikkat etmeliyim?

Araştırdığım kadarıyla kalite bakımından en güvenilirlerinden birisi MSI laptoplarmış, ancak teknik servis konusunda sıkıntıları olduğunu duydum. Ne kadar doğru sizce?
Bir de kendim RAM takmayı ve bilgisayara uygun RAM seçmeyi kesinlikle bilmiyorum maalesef. Ne gibi bir ürün almalıyım, seçerken neye dikkat etmeliyim?

Hocam tavsiye ettiğim modelin 17 inç modelini kullanıyorum, servislik bir durumum olmadı çok şükür. Alpha serisinin şikayeti yoktur, iyi bir seridir. RAM olarak şunu tavsiye edebilirim:
Bunu alıp takabilirsiniz. RAM takma işlemide çok basit bir işlem şurada nasıl yapıldığını gösteriyor:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Yardımcı olabileceğim başka bir konu varsa seve seve yardımcı olurum:)

Monster önermeyin diyoz kimin umurunda.
Herkesin düşüncesi farklı benim düşünceme saygı duymak zorundasınız. Sizin önermemiş olmanız benim önerimi engelleyemez.
Monster alınmaz.
Biraz bütçeyi geçiyor.
11.000 tl bütçe vermiş bütçeyi aşıyor. Kimin umurunda.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı