11.000 TL PC toplama

Bütçe
11.000

RGB Delisi

Picopat
Bütçem bu. Aşağıda beğendiğim iki PC var hangisini almayalım ya da başka alternatifleriniz var mı?

RAM'i 8x2 yapacağım.

3060'lı bir sistem bulmaya çalış bence bu fiyat bandında bulabilirsin.
Mümkün değil. Süper bir indirim olduğunda bile minimum 12 bin oluyor 3060'lı sistemler.

Bütçe 1500 TL artarsa indirimde olan bu sisteme bakabilirsiniz:

RAM'i bu model ile değiştirin:
1624483893989.png

Bu şekilde 12.494 TL tutuyor.

Son düzenleme:
Mümkün değil. Süper bir indirim olduğunda bile minimum 12 bin oluyor 3060'lı sistemler.

Bütçe 1500 TL artarsa indirimde olan bu sisteme bakabilirsiniz:

RAM'i bu model ile değiştirin:
Eki Görüntüle 1080538

Bu şekilde 12.494 TL tutuyor.
Kartı ayrı olarak 7500-8000 bandında bulup alıp ayrı olarak kurabilir. Hazır sistemlerde stok bitmiş.

Kartı ayrı olarak 7500-8000 bandında bulup alıp ayrı olarak kurabilir. Hazır sistemlerde stok bitmiş.
8000'e bulması mümkün değil ama yine de buldu diyelim. Kalan 3000 TL'ye işlemci, anakart, RAM, SSD, PSU, kasa ve belki soğutma alacak. 3000 TL bunlar için yeterli mi sizce?

Öylesine gelişi güzel baktım daha uygununuda farklı sitelerde veya lokal satıcılarda bulabilir. 7500'e lhr 3060 bulması gayet mümkün. He ama derseniz ki hard disk şöyle olsun SSD böyle olsun azda boncuklu olsun o zaman yetmez. RAM Dual Channel değil MHz fazla o bu şu demenize gerek yok dediğim gibi gelişi güzel koydum. Ek olarak 100-200 TL fazladan yok elimde şu anlık daha sonra ekleyebilirim vs diyorsada RAM'den kısabilir veyahut SSD koymaz ya da sadece SSD alır bunlar seçenekler değişken mesele burada uzun süreli ve pahalı olan parçayı kemik olarak tutmak.

Dosya Ekleri

• asdasd.png
    asdasd.png
    116,4 KB · Görüntüleme: 29
Öylesine gelişi güzel baktım daha uygununuda farklı sitelerde veya lokal satıcılarda bulabilir. 7500'e lhr 3060 bulması gayet mümkün. He ama derseniz ki hard disk şöyle olsun SSD böyle olsun azda boncuklu olsun o zaman yetmez. RAM Dual Channel değil MHz fazla o bu şu demenize gerek yok dediğim gibi gelişi güzel koydum. Ek olarak 100-200 TL fazladan yok elimde şu anlık daha sonra ekleyebilirim vs diyorsada RAM'den kısabilir veyahut SSD koymaz ya da sadece SSD alır bunlar seçenekler değişken mesele burada uzun süreli ve pahalı olan parçayı kemik olarak tutmak.

Hocam bilmediğiniz işlere bulaşmayın bu attığınıza bakarak PC bilginizin olmadığını anladım.
120 GB SSD ne? En az 480GB M.2 gerekir.
550W sakıncalı biraz.
Anakart kötü.
İşlemci i3. dalga mı geçiyorsunuz darboğaz olur.

Hocam bilmediğiniz işlere bulaşmayın bu attığınıza bakarak PC bilginizin olmadığını anladım.
120 GB SSD ne? En az 480GB M.2 gerekir.
550W sakıncalı biraz.
Anakart kötü.
İşlemci i3. dalga mı geçiyorsunuz darboğaz olur.

Tamam kanka haklısın bilmiyorum 5 senedir server kiralama toplama işide yapmıyorum :D açıklamayı iyi okumamışsın hadi size kolay gelsin 2060'la mutluluklar.

Geri
Yukarı