11.000 TL sistem önerisi

GökhanGurgen

Centipat
Daha fazla  
Herkese selamlar. 10-11K bütcem var. Mühendislik öğrencisiyim. Oyun oynamayı da severim. Hangi laptopu almalıyım? Monster ASUS HP Omen arasında gidip geliyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese selamlar. 10-11K bütcem var. Mühendislik öğrencisiyim. Oyun oynamayı da severim. Hangi laptopu almalıyım? Monster ASUS HP omen arasında gidip geliyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

HP OMEN 17-CB0009NT 8UH72EA i7-9750H 16GB RAM 1TB+256GB SSD 6GB RTX2060 17.3 144Hz FHD Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor
Hem ekranıda büyük çok az bütçenizi aşıyor ama 17.3 inç ekran RTX 2060 ve i7 9750H işlemci 16 GB RAM var çok iyi bir laptop ayrıca ekranı 144Hz bence o bütçeye göre en iyi laptoplardan olabilir.

HP OMEN 17-CB0009NT 8UH72EA i7-9750H 16GB RAM 1TB+256GB SSD 6GB RTX2060 17.3 144Hz FHD Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor
Hem ekranıda büyük çok az bütçenizi aşıyor ama 17.3 inç ekran RTX 2060 ve i7 9750H işlemci 16 GB RAM var çok iyi bir laptop ayrıca ekranı 144Hz bence o bütçeye göre en iyi laptoplardan olabilir.
aklımda bulunsun bu da bir kere iyi bi para vereyim hem işimi görsün autocad solidworks matlab python3 gibi yazılım sanal makine ve oyunu kaldıracak iyi bir pc olsun ki bu iyi gibi gözüküyor

ASUS'da iyi geliyor bana 4.nesil AMD işlemcileri övüyorlar onun dışında 10.nesille 9.nesil Intel işlemciler çok farkeder mi?

Benim önerdiğimin üstü saçma olur ha bütçeniz varsa tabii ki daha iyi bilgisayarlar var bu bütçeye masaüstü alırsanız eğer bu laptoptan 2-3 belki de 4 kat daha güçlü bir bilgisayar kurabilirsiniz işlemci tarafında ama en iyi laptop işlemcilerinden biri var şu an benim size attığım bilgisayarda.

Benim önerdiğimin üstü saçma olur ha bütçeniz varsa tabii ki daha iyi bilgisayarlar var bu bütçeye masaüstü alırsanız eğer bu laptoptan 2-3 belki de 4 kat daha güçlü bir bilgisayar kurabilirsiniz işlemci tarafında ama en iyi laptop işlemcilerinden biri var şu an benim size attığım bilgisayarda.
anladım teşekkürler büyük ihtimalle attığınızı alırım

Dersleriniz autocad vs olsun 4bin tl'lik laptopta yeter kalan paraylada oyun için bi pc toplamak laptopta alıcağınız oyun performansından çok daha iyi bir performans alıcaksınız demektir imkanınız varsa düşünün.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı