11.000 TL'ye RTX 3090 Zotac alınır mı?

3090 sıfır fiyatı 45k nasıl 11K'ya aldın, yeminle çok şanslısın.

1. ihtimal kart miningden-kafe kullanımından ölmüştür performansı düşmüştür (zor çünkü 3090 mining-int cafe GPU değil)

2. ihtimal ürün çalıntı.

3. ihtimal ürünü babası-annesi-abisi düşük fiyattan izni olmadan satıyor piyasasını bilmiyor.

4. ihtimal bozuk-dolandırıcı.

Arkadaşlar konuya lütfen hakim olmadan yorum yapmayın. Bu söylediğimiz 2022 yıllarında olan bir şey. Piyasası böyleydi kartın (mining). Arkadaş sadece sormuş o yıllarda almak istiyordun aldın mı diyerek.

Arkadaşlar konuya lütfen hakim olmadan yorum yapmayın. Bu söylediğimiz 2022 yıllarında olan bir şey. Piyasası böyleydi kartın (mining). Arkadaş sadece sormuş o yıllarda almak istiyordun aldın mı diyerek.

Ben de almayı düşündüğümden ilgi alanım diye yorum yaptım takibe düşsün diye. Mining yapılmış 4090 buldum 20 bin TL'ye ama kutusu garantisi faturası hiçbir şeyi yok. Şu an önceki şeyleri okuyorum zaten.

Mining yapılmışları 12K güzelleri 15 16k arasıydı.

Şu an kutusuz miningli 0 bilgi olanlar 20k, kutulu garantisiz mining yapılmadığı ilan edilenler 25k, çok az kullanıldı diyen 30'a satıyor. 0'larını 40 bin TL'ye girmişler Akakçe'de. Fikriniz nedir? 7900 XTX yerine gider mi giderse hangi kondisyondaki gider?

Şu an kutusuz miningli 0 bilgi olanlar 20k, kutulu garantisiz mining yapılmadığı ilan edilenler 25k, çok az kullanıldı diyen 30'a satıyor. 0'larını 40 bin TL'ye girmişler Akakçe'de. Fikriniz nedir? 7900 XTX yerine gider mi giderse hangi kondisyondaki gider?

Öncelikle gidip test yapmalısınız ve oda sıcaklığında olmalı. En sağlam sonucu o verir. Önemli olan içinin açılmaması, mining karta müdehale edilmişse dikiş tutmaz o. Baktın biraz yüksekse sıcaklık değeri pad değiştirerek düşürürsün o sorun değil. Ama oyun için 3090 önermiyorum. 350W güç tüketiyor. Sağlam bir işlemcin varsa ısınan DDR5 soğutamıyorsun ve yaklaşık yük altında kasa 700W güç çekiyor. Kesinlikle yediği elektriğin karşılığını vermiyor oyun için.

3090 ve 5900X kombinasyonuna ne diyorsun?

Darboğaz yapmaz 1080P'de. Güzel olabilir araştırmıştım bende 5600X bir tık yetersiz kalıyordu. 5800x3D veya 5900Xlere baktım DDR5 fiyatı çektikleri için DDR5'e yöneldim. İyi ki de yönelmişim seri, fark var bayağı. 3090 şu an 7600X ile gayet iyi işler yapıyor ama hatırlatmamda fayda var, bu ekran kartı 65 derece civarı fanlarını aktif ediyor. 80 derecelerde fanın %45'ini belki kullanıyor. Fabrikasyon ayarı böyle gibi. RAM çiplerinin 12 GB'si arka plakada olduğu için ve orada soğutucu olmadığı için 100 dereceyi görüyor ama bu problem değil. Güç sarfiyatı oldukça fazla. RX 6600 XT de komple sistem 300W güç tüketirken 3090 taktığımda 700W gördüm. Ekran kartını soğutabilmek adına ise (içim rahat olsun diyerek) Be Quiet marka 140mm 3 fan aldım koydum. İlk başlarda bu niye sıcak böyle diye feryat ederken şimdi çalışması böyleymiş zaten diyorum. Gayet memnunum kaliteli malzeme kullanmışlar yarı yolda bırakmaz.

7900 almak daha iyi kesinlikle.

AMD'den ben uzak durmayı yeğlerim. Dilim çok yandı bildiğimden şaşmam. WattMan hatasından tut ta besmele çekmeden Power tuşuna basamıyordum. Yatırımını NVIDIA'dan yap.

Geri
Yukarı