11.550 TL sistem önerisi

hasanwesnt

Decapat
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Meslek
Dizi ve Film Oyuncusu
Merhaba, yakın zamanda taksit veya direkt parayı verip bilgisayar almayı düşünüyorum ama pek bu konulardan anlamadığım için sizlere sormak önerilerinizi almak istedim. Bana önerebileceğiniz oyun bilgisayarı var mı? Bu bilgisayarı hem yayın için hem de oyun için kullanmak istiyorum.

Fiyat aralığı net fiyat 11550 lira, biraz üst fiyatta olabilir taksitle alırım.

Tam bütçenize göre.

@OnurKelees hocamın dediği çok mantıklı eğer bütçe artarsa kesinlikle Ryzen 5 5600 ekle.

@Buğra's neden beğenmedim attınız? İkinci el tarafında çok çok daha ucuza çok çok daha hızlı sistemler bulunabiliyor. Tabii bilmeyen biri için güvenli olmuyor.

Bu işlerden anlamayan biri nasıl ikinci el alacak?

Hocam hiçbir şey anlamayan adam 1-2 gün zaten araştırma yapsa, hangi kartın hangi işlemcinin hangisinden iyi olduğunu öğrenir. Karşılaştırma siteleri, videoları boşuna mı var? Ayrıca tek tek toplamak daha mantıklı, hem pazarlık hem de ucuza geliyor.

Sıfır takıntın yoksa 2.el tarafına yönel. Çok daha performanslı sistemler bulabilirsin.

Sıfır takıntım yok, ama bilgisayarlardan anlarım ama sadece performanslarını pek bilmiyorum. Çoğunun bilirim ama yeni çıkanlara pek bakmadım biri farklı gösteriyor biri farklı kafa karıştırıcı olabiliyor bazen. O yüzden burada yardım istedim 2.el bilgisayarla güven olmuyor pek.

Sıfır takıntım yok, ama bilgisayarlardan anlarım ama sadece performanslarını pek bilmiyorum. Çoğunun bilirim ama yeni çıkanlara pek bakmadım biri farklı gösteriyor biri farklı kafa karıştırıcı olabiliyor bazen. O yüzden burada yardım istedim 2.el bilgisayarla güven olmuyor pek.
Yukarıda atılan sistem oldukça iyi. R5 5500 ve RX 6600 oyun testlerine bakarak alacağınız performansa bakabilirsiniz.

Hocam hiçbir şey anlamayan adam 1-2 gün zaten araştırma yapsa, hangi kartın hangi işlemcinin hangisinden iyi olduğunu öğrenir. Karşılaştırma siteleri, videoları boşuna mı var? Ayrıca tek tek toplamak daha mantıklı, hem pazarlık hem de ucuza geliyor.

Dedikleriniz için teşekkür ederim düşüncene saygım var ama hiçbir şey bilmiyorum demedim. Sadece performanslarını karttan karta göre değiştiğinden hangisi daha hızlı olur emin olamadım ondan burada yardım istedim.

Geri
Yukarı