11 ayda 38 Bin TL birikir mi?

tahtakapı

Decipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba, herhangi düzenli bir işte çalışmıyorum yalnız ticaret yapıyorum, ekstrasinda cumartesi günleri falan 3-5'lik çok güç gerektirmeyen 50-100-250 artık ne alırsam kafama göre calisiyorum. 3 ay tatil geldiğinde sağlam bir yerde 3 ay kasmak istiyorum kendimi. Papara'ya birikim hesabı açtım, şu an 31 TL var. He bir de bu para yüklü ama devamlı 1-2-3-5-15 bin gibi gelen bir para yok, Papara kumar vesaire diye peşime düşmez umarım. :D

Merhaba, herhangi düzenli bir işte çalışmıyorum yalnız ticaret yapıyorum, ekstrasinda cumartesi günleri falan 3-5'lik çok güç gerektirmeyen 50-100-250 artık ne alırsam kafama göre calisiyorum. 3 ay tatil geldiğinde sağlam bir yerde 3 ay kasmak istiyorum kendimi. Papara'ya birikim hesabı açtım, şu an 31 TL var. He bir de bu para yüklü ama devamlı 1-2-3-5-15 bin gibi gelen bir para yok, Papara kumar vesaire diye peşime düşmez umarım. :D

Boşu boşuna Papara kimseye kumar diye peşine koşmaz.

Doğru bütçe ile neden olmasın hocam? Düzenli bir para çıkışı varsa ve hesabınızdan ya da ATM gibi yerlerden geliyorsa sıkıntı olmaz. Para devlet tarafından denetlendiği taktirde kumar nedeni ile kitliyorlar hesabı. Ama kaynağınız belli neden öyle bir şey yapsın?

Doğru bütçe ile neden olmasın hocam? Düzenli bir para çıkışı varsa ve hesabınızdan ya da ATM gibi yerlerden geliyorsa sıkıntı olmaz. Para devlet tarafından denetlendiği taktirde kumar nedeni ile kitliyorlar hesabı. Ama kaynağınız belli neden öyle bir şey yapsın?
Sağolun hocam. Motivasyon çok önemli her konuda olduğu gibi bu konuda da. Ben kendime güveniyorum, istiyorum, o yolda da hırs yapıyorum. Başaracağım umarım.

Hocam enflasyon olan ülkede TL birikimi ne kadar mantıklı? 11 ay sonra o 30k şuanın 5-6k sına tekâmül etmeyeceği ne malûm?

Hocam enflasyon olan ülkede TL birikimi ne kadar mantıklı? 11 ay sonra o 30k şuanın 5-6k sına tekâmül etmeyeceği ne malûm?
Hocam 1570 den 1 gram aldım, 1 buçuk ayda 1650 TL oldu. Ben zaten yukarda belirttiğim gibi ticaret yaptığımdan o parayı arada çekip çeşitli ürünler alacağım, satacağım, sattıktan sonra parayı da oraya ekleyeceğim. 250 den 4 tane fan aldım. Şimdi o fanı bu fani diye anlatmayacağım. 400 e birini sattım, 3 unu de 100-125 e satacağım. Ve 250 ye aldığım şeyden 250 TL kâr edeceğim. Şu an kargoladim, adamın eline geçip onaylayacak. 2-3 gün içinde para elime geçer. Yine 1200 den rx570 aldım. 900tl nakit+ RX 550 takasladim. RX 550 yi de 800 e sattım. 1700 TL etti yane 500 TL kârim var. Para da 2-3 haftada elime geçti. (Bu baya ilanda durmuştu.) Yane ben o parayı TL de bırakmayacağım. Parça buldukça al sat yapıyorum. 🥰

Yeni konular

Geri
Yukarı