11 bin sıralama ile dil alanı için bölüm önerisi

Rosenkavalier

Hectopat
Makaleler
3
Başlıktan da tahmin edebileceğiniz üzere dil mezunuyum. Dil alanındaki malum yığılmadan mütevellit Ege Üniversitesi Mütercim-Tercümanlık isterken mevcut sıralama ile (11k) Mütercim-Tercümanlık bölümünde Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesini tutturdum. Aklımı Mütercim-Tercümanlık kurcalarken diğer yandan başka hangi bölümleri tercih edebileceğimi düşündüm ve aklıma Amerikan Kültürü ve Edebiyatı ve İngiliz Dili ve Edebiyatı geldi. Halihazırdaki sıralama ile Ege Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi ve belki yerleştirme sıralamalarında esneme olursa Hacettepe Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı geliyor. Bunun yanında Ankara Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatını da tercih edebilirim.

Ayriyeten Dil-Edebiyat bölümleri haricinde Bursa, Çanakkale, Kocaeli, Muğla, İzmir Demokrasi Üniversitesi gibi yerlerde İngilizce Öğretmenliği de tutuyor.

Gönlüm prestijli ve akademik kadrosu sağlam olan üniversiteler olan İstanbul Üniversitesi, Ege Üniversitesi veyahut gelirse Hacettepe Üniversitesinde Amerikan Kültürü okumaktan yana ancak Mütercim-Tercümanlık bölümünün de iş alanındaki avantajını da göz ardı edemiyorum. Bundan dolayı da karar vermekte zorlanıyorum ve sizden tavsiyelerinizi bekliyorum.

Vakıf üniversitelerini şu an için değerlendirme dışında tutuyorum ancak methini duyduğunuz, tabela üniversitesi olmayan ve eğitim kalitesi yüksek bir vakıf üniversitesi biliyorsanız yazabilirsiniz.

selamlar, ben de dil öğrencisiyim ve müt. tercümanlık dokuz eylül ege üniversitesi gibi yerleri hedefliyorum. sizin kararınız neyden yöne oldu acaba ve herhangi bir öneriniz var mı gerek üniversite gerek bölüm seçme konusunda?

Geri
Yukarı