11 bin TL'ye 3060'lı kasa alınır m?

Toplayacakta RTX 3060'ın fiyatı şu an 8000 lira fahiş fiyatta tekli ürün olarak nasıl yapacak.

Bak sana önerim overclock(hız aşırtma) yapmayacaksan bence hiç o işlere girme.
Bu platform da bu işten anlamayıp boş yorum yapan çok insan var benim dediğimi dinle ben GTX 1660 kullanıyorum ve gerçekten çok iyi bir ekran kartı.
Eğer oyun oynuyorsan en böyle güçlü oyunda bile sana sorun çıkarmaz bu kart.
Zaten 5000 TL bu fiyatta bir anakart ne kadar kötü olabilir?
Ben sadece öneriyorum tercih senin ama Türkiye şartlarında RTX 3060 ekran kartı çok zor.

Bak sana önerim overclock(hız aşırtma) yapmayacaksan bence hiç o işlere girme.
Bu platform da bu işten anlamayıp boş yorum yapan çok insan var benim dediğimi dinle ben GTX 1660 kullanıyorum ve gerçekten çok iyi bir ekran kartı.
Eğer oyun oynuyorsan en böyle güçlü oyunda bile sana sorun çıkarmaz bu kart.
Zaten 5000 TL bu fiyatta bir anakart ne kadar kötü olabilir?
Ben sadece öneriyorum tercih senin ama Türkiye şartlarında RTX 3060 ekran kartı çok zor.
Adam 3060lı sistem bulmuş sen hala 1660S öneriyorsun. 3060ın 1660Stan ne kadar performanslı olduğunu biliyorsun umarım. Kaç mesaj oldu hala insanları yanlış yönlendiriyorsun.

Son düzenleme:
Anakart 4400 MHz'e kadar destekliyor ama 3200 MHz almışsın ve çipleri de iyi bir RAM değil O, işlemci çok iyi o işlemciye 3600 MHz al ve iyi bir çipli RAM al Corsair gibi. SSD 250 GB HDD'yi 1 TB alırsan oyunlarda hiç sorun çıkarmaz. Güç kaynağın iyi değil ileride sana sorun çıkarabilir, soğutucu iyi değil MSI Frozr hava soğutucu öneririm sana iyi performans verir.
Adam 3060'lı sistem bulmuş sen hala 1660 öneriyorsun. 3060'ın 1660TAN ne kadar performanslı olduğunu biliyorsun umarım. Kaç mesaj oldu hala insanları yanlış yö
Adam 3060'lı sistem bulmuş sen hala 1660 öneriyorsun. 3060'ın 1660TAN ne kadar performanslı olduğunu biliyorsun umarım. Kaç mesaj oldu hala insanları yanlış yönlendiriyorsun.

Yanlış yönlendirmiyorum karar ona kalmış zaten ben kimseyi zorlamam.
Ve 3600'lı sistem alıyor ve ekran kartı iyi ama geri kalan sistem parçaları çöp denebilir derecede.
Zaten hazır sistemlerin sorunu bu anladın mı ekran kartı en iyi ama diğer parçalara az masraf yaparlar. Sonra da iyi sistem satıyoruz deyip insanları keklerler.
Bana kalırsa İtopya gibi indirim olan yerlerden toplama bir sistem alması.
Böyle çok pişman olur ki gerçekten iş işten geçer.
Ben sadece öneri veriyorum asla karışmam.

Anakart 4400 MHz'e kadar destekliyor ama 3200 MHz almışsın ve çipleri de iyi bir RAM değil O, işlemci çok iyi o işlemciye 3600 MHz al ve iyi bir çipli RAM al Corsair gibi. SSD 250 GB HDD'yi 1 TB alırsan oyunlarda hiç sorun çıkarmaz. Güç kaynağın iyi değil ileride sana sorun çıkarabilir, soğutucu iyi değil MSI Frozr hava soğutucu öneririm sana iyi performans verir.

Ve 3600'lı sistem alıyor ve ekran kartı iyi ama geri kalan sistem parçaları çöp denebilir derecede.
Zaten hazır sistemlerin sorunu bu anladın mı ekran kartı en iyi ama diğer parçalara az masraf yaparlar. Sonra da iyi sistem satıyoruz deyip insanları keklerler.
Bana kalırsa İtopya gibi indirim olan yerlerden toplama bir sistem alması.
Böyle çok pişman olur ki gerçekten iş işten geçer.
Ben sadece öneri veriyorum asla karışmam.
Konudaki sistemde 10600KF var gayet iyi bir işlemci. B460M kötü değil ancak Z serisine çıkabilir bütçe varsa. Fiyatı da bu piyasa için gayet iyi. Şu an gelip burada 1660S önermen saçmalıktan başka bir şey değil.

Konudaki sistemde 10600KF var gayet iyi bir işlemci. B460M kötü değil ancak Z serisine çıkabilir bütçe varsa. Fiyatı da bu piyasa için gayet iyi. Şu an gelip burada 1660 önermen saçmalıktan başka bir şey değil.

Bir şey dicem sence 11 bin TL bir sisteme verip içindeki her şeyin(ekran kartı hariç) kalitesiz olması insana koymaz mı?
Ciddi soruyorum.
Ve anakart en önemli parçalardan biridir onun iyi olması gerekki diğer parçalara yeteri kadar güç ve performans verebilsin.

Konudaki sistemde 10600KF var gayet iyi bir işlemci. B460M kötü değil ancak Z serisine çıkabilir bütçe varsa. Fiyatı da bu piyasa için gayet iyi. Şu an gelip burada 1660S önermen saçmalıktan başka bir şey değil.

Bir şey soracağım anakartı yükseltmesem çok fark eder mi? 3000MHz için ne kaybederim çünkü limitim 10.000 civarı.

Bir şey soracağım anakartı yükseltmesem çok fark eder mi? 3000MHz için ne kaybederim çünkü limitim 10.000 civarı.

B ve H serisi anakart alırsan geleceğe dönük olmaz.
11.nesil sadece Z serisi destekler.
Yani bence almışken Z serisi al anakart önemlidir dediğim gibi anakart iyi olursa diğer parçaların performansı artar.

Stabil bir OC yapamazsınız. Gelecekte 11.nesil için anakart da değiştirmeniz gerekir. Bunların dışında aşırı büyük bir fark yaşamazsınız.
Bir şey dicem sence 11 bin TL bir sisteme verip içindeki her şeyin(ekran kartı hariç) kalitesiz olması insana koymaz mı?
Ciddi soruyorum.
Ve anakart en önemli parçalardan biridir onun iyi olması gerekki diğer parçalara yeteri kadar güç ve performans verebilsin.
Kalitesiz olan ne var acaba o sistemde PSU dışında?

B ve H serisi anakart alırsan geleceğe dönük olmaz.
11.nesil sadece Z serisi destekler.
Yani bence almışken Z serisi al anakart önemlidir dediğim gibi anakart iyi olursa diğer parçaların performansı artar.

BIOSTAR racin Z490-A var minimum bu olması lazım değil mi?

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2021-03-12 at 20.18.18.jpeg
    WhatsApp Image 2021-03-12 at 20.18.18.jpeg
    185,2 KB · Görüntüleme: 17

Geri
Yukarı