11 gün özürsüz devamsızlık ile okulda kalınır mı?

Kalacağınızı düşünmüyorum ve sınırıda geçmemiş sanırsam ki geçse bile dilekçe falan verip silinebiliyor veya özürlüye alınabiliyor diye biliyorum, ayrıca bu sizin idareye falanda bağlı, yani 30 gün üstü devamsızlığı olup geçende gördüm ortaokulda.

Var, ama benim gördüğüm yani sınavlara bile girmeyipte kalan, onun dışında kalan görmedim.
o zaman sistem değişti bilmiyorum ben orta okulu bitireli 4 yıl falan oldu

o zaman sistem değişti bilmiyorum ben orta okulu bitireli 4 yıl falan oldu

Benim dediğim zamanı da 2017-2018 yıllarına dayanıyor. Bizim burada birtane abi de benim dediğim gibi sınavlara falan girmemiş ama geçmiş ve söylediğine göre bir yasa çıkmış 2010'lu yıllarda, bende anlayamadım pek.

İdareye velinizin gidip özürsüzleri bilgim dahilinde okula gelmemiştir diye bir kağıt imzalatjyorlar sanırsam o şekilde özürlüye geçiriyorlar lisede ben öyle yapıyorum bir konuşsun veliniz idareyle derim.

Yok yönetmelikmiş yok mevzuatmış geçin bunları arkadaş. Ortaokul'da haftanın iki günü kaçardım derslerden, mis gibi de sınıfı mı geçtim.

Devamsızlık yüzünden sınıfta kalma olayı 2000'lilerin başında bitti. Sınıfta kalmak için hocalara cinnet geçirtmeniz veya derslerinizin leş gibi olması lazım.

Gerçi artık dersleriniz kötü olsa bile kalmıyorsunuz. Öyle güzel bir eğitim sistemimiz var ki müdürler iki kuruş paraya hemen notlarınızı arşa çıkarıyor.

İdareye velinizin gidip özürsüzleri bilgim dahilinde okula gelmemiştir diye bir kağıt imzalatjyorlar sanırsam o şekilde özürlüye geçiriyorlar lisede ben öyle yapıyorum bir konuşsun veliniz idareyle derim.

Kusuruma bakmayın okuldaydım müdüre sordum hocam özürsüz devamsızlıklarımı özürlü yapacağım dedim dilekçe verip ailemle sen ve arkadaşların okuldan kaçtınız vs şeyler dedi ve özürlüye çevirmiyorum dedi öyle bir hakkı yok bence.

Hepinizin yazdığınız şeyleri okudum şimdi gelelim meseleye ben kalacak mıyım kalmayacak mıyım geçen sene 6. sınıfta arkadaş 17 gün özürsüz yaptı ve geçti sınıfı ben gececek miyim?

Eklenti yapayım derslerim kötü değil en düşük dersim 65 matematikten ortalamam ise 81 toplasan 2 hoca beni sevmez matematikçi ile Türkçe hocası olacaktır çünkü kurslarına girmiyorum ama ders içi etkinlikleri ne katılıyorum %60 bu kadar bence bir şey olmaz ama korku var.

Son düzenleme:
Kusuruma bakmayın okuldaydım müdüre sordum hocam özürsüz devamsızlıklarımı özürlü yapacağım dedim dilekçe verip ailemle sen ve arkadaşların okuldan kaçtınız vs şeyler dedi ve özürlüye çevirmiyorum dedi öyle bir hakkı yok bence.

Hepinizin yazdığınız şeyleri okudum şimdi gelelim meseleye ben kalacak mıyım kalmayacak mıyım geçen sene 6. sınıfta arkadaş 17 gün özürsüz yaptı ve geçti sınıfı ben gececek miyim?

Eklenti yapayım derslerim kötü değil en düşük dersim 65 matematikten ortalamam ise 81 toplasan 2 hoca beni sevmez matematikçi ile Türkçe hocası olacaktır çünkü kurslarına girmiyorum ama ders içi etkinlikleri ne katılıyorum %60 bu kadar bence bir şey olmaz ama korku var.
Sınır 20 gün. 20 gün özürsüz devamsızlık sonrası tamamen öğretmenler kurulunun vereceği karara bağlı. 20 günü geçmediğin sürece sorun olmaz. Ama geçersen her şey öğretmenlerin vereceği karar bağlı. Çoğunluk sınıfta kalmanı isterse sınıfta kalırsın. Ama dediğim gibi bu 20 gün özürsüz devamsızlık hakkı için geçerli. 20 yi geçmediğin sürece korkmana gerek yok.

Allah razı olsun Hasan abi teşekkür ederim hepinize yazdıklarınız için içim rahatladı hepinizin mesajları okudum Allah razı olsun hepinizden.

Geri
Yukarı