11. nesil Intel anakart önerisi

Daha fazla  
Arkadaşlar Merhaba,

Ben sistemimi güncellemek istiyorum ama güncellemek istediğim parçalar sadece anakart ve işlemci.
Aklımdaki işlemci olarak 11. nesil i5-11400F var. Bu işlemcinin yanına uygun fiyatlı anakart tavsiyesi istiyorum sizden. Ben bu anakartı buldum. Sizce işlemci ve diğer parçalarım ile uyumlu mu? Yardımcı olursanız sevinirim

Elimde olan parçalar:
  • 8x2 16 GB DDR4 Corsair Vengeance LPX 3000MHz Bellek
  • ASUS ROG STRIX RX 570 4 GB
  • Corsair VS550 PSU
  • Gametech HD120 Sıvı Soğutma

Eski parçalarım:
  • i3-9100F işlemci
  • ASUS EX-H310M-V3 Anakart

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçen nedir?

Aynı fiyata daha iyi.
Bu iki Anakart arasındaki fark nedir;
MSI B510M-A
MSI B560M-A
Bir de şuanda kullanmış olduğum bellekler ile uyumlumu bu 11. nesil parçalar. Sıvı soğutmam da uyumlumu önemli çünkü benim için.
Daha fazla özelliğe sahip bir anakart istersen:

Teşekkürler 1K'yı aşsın istemiyorum.

Bu iki anakart arasındaki fark nedir;
MSI B510M-A
MSI B560M-A
Bir de şu anda kullanmış olduğum bellekler ile uyumlu mu bu 11. nesil parçalar. Sıvı soğutmam da uyumlu mu önemli çünkü benim için.

Sıvı soğutma değil hava soğutma çıkıyor karşıma, Gametech bir sıvı soğutma buldum da onun LGA 1200 soket desteği yok sanırım; hava soğutma da desteklemiyor gerçi LGA 1200'ü.

Yani yeni bir soğutucu alman gerekebilir. RAM'ler ve diğer bileşenler uyumlu.

Anakartların arasındaki başlıca fark yonga seti farkı, B560 daha iyi bir yonga seti. Bunun haricinde daha fazla USB 3.0 portu ve M.2 SSD Frozr içeriyor. Aynı fıyata çok daha iyi.

Sıvı soğutma değil hava soğutma çıkıyor karşıma, Gametech bir sıvı soğutma buldum da onun LGA 1200 soket desteği yok sanırım; hava soğutma da desteklemiyor gerçi LGA 1200'ü.

Yani yeni bir soğutucu alman gerekebilir. RAM'ler ve diğer bileşenler uyumlu.

Anakartların arasındaki başlıca fark yonga seti farkı, B560 daha iyi bir yonga seti. Bunun haricinde daha fazla USB 3.0 portu ve M.2 SSD Frozr içeriyor. Aynı fıyata çok daha iyi.
Bendeki sıvı soğutma bu soru olarak sormuşlar 11. Nesil ile uyumlu mu diye uyumlu demiş satıcı fakat ne kadar doğru bilemeyeceğim.

Bendeki sıvı soğutma bu soru olarak sormuşlar 11. Nesil ile uyumlu mu diye uyumlu demiş satıcı fakat ne kadar doğru bilemeyeceğim.

LGA 1200 soket destekli bir braket yollarlarsa uyumludur. Onu sorarsan cevabı alırsın bence.

Asus Tuf z590 plus öneririm 11. nesil için. Msi oldum olası sevemedim

Arkadaşlar sistemi güncelledim aldığım işlemci 10. nesil Intel I5 10400F ve Anakart olarak ASUS TUF GAMING B460M-PLUS WI-FI modeli oldu, işlemci soğutucum da birebir uydu sorun olmadı, belki kullanacak arkadaşlar olabilir işine yarasın diye buraya yazıyorum 1200 soket işlemciler için uyumlu.

Yeni konular

Geri
Yukarı