11. nesil Intel ve 6. nesil AMD işlemcilerini beklemek doğru mu?

Kara Elf

Hectopat
Sizce satın aldığım parçaları satıp 11.nesil beklemem doğru mu, şu anda halihazırda kullandığım bir sistem var.
  • Intel Core i3-10100F.
  • ASUS Prime B460M-A.

Kahin aranıyor...
Aradığınız kişiye şuan da ulaşılamıyor. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz. :D
Aldığınız işlemci gayet iyi, 11. nesil Intel işlemcileri beklemek yerine B560 seri anakartları beklemek daha mantıklı olur.

B560 anakartlar 11. Nesil Intel işlemciler için üretilmiyor mu?
Eğer doğru ise 11. Nesil Intel işlemcilerle aynı zaman aralığında piyasaya sürülürler.

11. Nesil Intel işlemcileri beklemek bence mantıklı. Çünkü RAM frekans değerleri artacağından performansta artacaktır. 6. Nesil Ryzen İşlemciler ise 5. Nesil Ryzen işlemciler gibi kasım ayının başlarında çıkacağını düşünüyorum. Bu nedenle 6. Nesil Ryzen İşlemcileri beklemeyi mantıklı görmüyorum. RAM konusunda DDR5 geliyor ve 2022'de piyasaya çıkacağı söyleniyor. Kaynak: shiftdelete.net
RAM konusunda beklemek mantıklı olmaz bu nedenler. Çünkü daha tahmin edilene göre 2 yıl var. Çok fazla bir süre bence. Ekran kartlarından ise 3060 ve 3050 Ti ekran kartları ile 11. Nesil Intel işlemcilerin aynı zaman aralığında çıkacağını düşünmekteyim.

Yani özetle 11. Nesil Intel İşlemciler ile birlikte hem *5** serisi anakartların, hem de 30* serisi ekran kartlarının geri kalanının çıkacağını düşünüyorum. Ryzen tarafında 6. nesli ve DDR5 RAM'ları beklemeyi mantıklı bulmuyorum.

B560 anakartlar 11. Nesil Intel işlemciler için üretilmiyor mu?
Eğer doğru ise 11. Nesil Intel işlemcilerle aynı zaman aralığında piyasaya sürülürler.
Hayır alakası bile yok B560 anakartlarda LGA1200 soket kullanacak ve teknik olarak 10.nesil işlemciler ile uyumlu. Sadece bir BIOS güncelleştirmesi gerekebilir.

Geri
Yukarı