11 Pro Max alınır mı?

Baştan başlayalım, S22-S23 FE-23-13T olur dedim. Dedin ki onlar 11 Pro Max kadar kaliteli değiller. Ben de dedim ki S22 ve 23 daha kaliteli ki öyle. Aradaki bir paslanmaz çelik daha hafif, daha ince çerçeveli daha ince telefonu daha az kaliteli, daha az premium yapmaz. Sonra dedin ki, S22 sorunlu, S23 FE'de tuğla. Ben de dedim ki bak S23 FE'ye tuğla diyorsun ama boyutlar bu şekilde. Ben S23 FE'ye premium demedim 11 Pro'nun çerçeve-çentiğinin daha derli toplu olduğuna da katılıyorum ama sen inatla okuduğunu anlamadığın için devam ediyor bu tartışma. Dediğim tek şey S23 FE tuğla, 11 Pro Max daha da tuğla ki öyle.

Bu arada tamamen varsayım üzerine konuşuyorsunuz. Ben sizin gibi dümdüz telefon öven tayfadan hiçbir zaman olmadım ama siz çıkamamışsınız sadece Android tarafından iOS tarafına geçmişsiniz. Siz Android fanboyluğu yaparken (az önce dedin) ben iPhone kullanıyordum zaten. Fanboy olmayan adam S22-23 FE'yi 0 kutudan çıkarmak varken 4,5 yaşında en az 2 sene başkası tarafından kullanılmış telefona 20 bin verilmemesi gerektiğini bilir. En başta yan alüminyum olan yerin ovalliğinden bahsediyorsan S23 FE'de de oval ayrıca. Kısaca özetleyeyim çünkü uzun yazınca anlamıyorsun:

S23 FE premium bir telefon değil, ayrıca da tuğla.
11 Pro Max premium ama S23 FE'den daha da tuğla. 11 Pro Max'in ekran kasa oranı S23 FE'den daha kötü, sadece daha derli toplu gözüküyor ki bence de çok daha iyi. Ayrıca sanki herkes ekranın alt kısmında yapıyor her şeyi. Ha yan tarafı kalın ha çentik var hiçbir anlamı yok ekran boyutları aynı denebilir, tuğlalığına artı sağlamıyor yani.
S22 ve S23 11 Pro Max'ten her türlü ama her türlü daha kaliteli, bir paslanmaz çelik 11'i daha kaliteli premium yapmıyor.

Son olarak: En yaşlısı 2 yaşında olan 0 telefonlar bunlar, ekranı da daha iyi, işlemcileri de daha iyi, kalan ömürleri daha uzun, kameraları daha iyi, yani 11 almak için hiç sebep yok. Bunu demek için fanboy olmak gerekir. Ayrıca hiç iPhone kullanmamışsın diye varsayımda bulunmak da iyiymiş. Evet bir tek size satıyorlar bu telefonları.

Paslanmaz çelik şakası da S22-23 için. Çok da anlamlı değil anlamında yoksa ben de biliyorum.

Başından beri adamın sorduğu soruyu cevapladım. İkinci el alınacaksa da temizi mümkünse garantilisi alınmalı. Adam alınır mı? Diyor ve fiyatında en mantıklı iPhone oluyor. Siz tutturmuşsunuz Samsung da Samsung. Apple'ın iOS işletim sistemini denemeni öneriyorum. Kağıt üzerinde yazan özelliklerde önemli fakat telefon dünyası ikiye ayrılır. Android ve Apple. Apple telefon kullanmak isteyen biri içinde 11 Pro Max gayet mantıklı. Ayrıca S22 ve S23 FE'ı 11 Pro Max'ten kaliteli yapan nedir fanboy? Alüminyum+cam vs paslanmaz çelik+ buzlu cam. Samsung da zamanında Note 10+ da paslanmaz çelik kullanacaklarını söylemişlerdi fakat cihaz alüminyum çıktı ve zamanında alay konusu oldu. Alüminyum hiçbir şekilde paslanmaz çelikten kaliteli değildir.
İşlemci konusuna gelirsek S23fe>11 Pro max>S22 (Exynos). S22 Exynos verimli bir işlemciye ve bataryaya sahip değil. Isınıyor ve bataryayı su gibi içiyor.
SD işlemcili S22>S23 fe>11 Pro Max (verimlilik olarak 11 Pro Max daha iyi.)
Ekranlar: Hz açısından S22 = S23 fe>11 Pro Max.
Kalite ve çözünürlük: 11 Pro max>S22>S23 FE.
Stabilite: 11 Pro max>S23 fe>S22
Kamera: Geçişler 11pm>S22>S23 FE.
Gece çekimi: S22 = S23 fe>11 Pro Max.
Malzeme kalitesi: 11 Pro max>S22>S23 FE.
S23 FE hantal bir cihaz. Ben olsam hepsi arasından 11 Pro Max alırdım. Fakat Android istesem işlemcisi bir tık daha iyi olan ve gece çekimi daha iyi olan S22'yi tercih ederdim. S23 FE kesinlikle tercihim olmazdı.
Kısaca iPhone istiyorsa 11 Pro Max, Android alırım diyorsa S22 alsın. Sizde bende var diye S23 FE övüp durmayın. İyi sosyaller.

Bu arada tamamen varsayım üzerine konuşuyorsunuz. Ben sizin gibi dümdüz telefon öven tayfadan hiçbir zaman olmadım ama siz çıkamamışsınız sadece Android tarafından iOS tarafına geçmişsiniz. Siz Android fanboyluğu yaparken (az önce dedin) ben iPhone kullanıyordum zaten. Fanboy olmayan adam S22-23 FE'yi 0 kutudan çıkarmak varken 4,5 yaşında en az 2 sene başkası tarafından kullanılmış telefona 20 bin verilmemesi gerektiğini bilir. En başta yan alüminyum olan yerin ovalliğinden bahsediyorsan S23 FE'de de oval ayrıca. Kısaca özetleyeyim çünkü uzun yazınca anlamıyorsun:

Dümdüz telefon öven tayfadan değilim ve varsayım üzerine konuşmuyorum. Bir sürü iPhone ve bir sürü Samsung cihaz deneyimledim. Sadece Samsung kullanıp mağzada IPhone'lara 2 dk göz gezdirip saçma sapan konuşmadım.

Siz Android fanboyluğu yaparken (az önce dedin) ben iPhone kullanıyordum zaten.

Demişsiniz hangi iPhone modelini kullandınız acaba :) bir de Android fanboyluğu yapmıyordum kullandığımı övüyordum ve 13 yaşımdaydım, yıl 2020 idi. Şu an o velet halimle alakam yok.

Aradaki bir paslanmaz çelik daha hafif, daha ince çerçeveli daha ince telefonu daha az kaliteli, daha az premium yapmaz.

Çerçeve olarak ısrarla S23 FE daha ince diyorsunuz. Resim attım her şeyi yaptım, IPhone'da ekran gövde oranını artıran şey çentik. Çerçeveleri daha kalın olan S23 fenin ekran gövde oranını artıran şey ise küçücük ön kamerası. S23 FE de o çentik olsaydı ekran gövde oranı belki %79'lara gerileyecekti. Israrla anlamıyorsunuz. S23 FE yi avantajlı yapan tek şey daha hafif olması. Oda 200 gramdan sonra çok fark edilimiyor. 164 ve 205 gram farkı gibi değil yani.

S23 FE premium bir telefon değil, ayrıca da tuğla.

Aslında premium değil diyemeyiz, alüminyum ve cam yine iyi. Fakat 11 Pro Max'ten daha premiumdeğil bahsettiğiniz gibi.
İyi sosyaller.

Son düzenleyen: Moderatör:
Başından beri adamın sorduğu soruyu cevapladım. İkinci el alınacaksada temizi mümkünse garantilisi alınmalı. Adam alınır mı diyor ve fiyatında en mantıklı iPhone oluyor. Siz tutturmuşsunuz samsungda samsung. Appleın IOS işletim sistemini denemeni öneriyorum. Kağıt üzerinde yazan özelliklerde önemli fakat telefon dünyası ikiye ayrılır. Android ve Apple. Apple telefon kullanmak isteyen biri içinde 11 pro max gayet mantıklı. Ayrıca S22 VE S23 FEı 11 Pro Maxten kaliteli yapan nedir fanboy? Aliminyum+cam vs Paslanmaz çelik+ Buzlu cam. Samsungda zamanında Note 10+ da paslanmaz çelik kullanacalarını söylemişlerdi fakat cihaz aliminyum çıktı ve zamanında alay konusu oldu. Aliminyum hiç bir şekilde paslanmaz çelikten kaliteli değildir.

İşlemci konusuna gelirsek S23FE>11 Pro Max>S22 (exynos). S22 Exynos verimli bir işlemciye ve bataryaya sahip değil. Isınıyor ve bataryayı su gibi içiyor.
SD işlemcili S22>S23 FE>11 Pro Max (verimlilik olarak 11 Pro Max daha iyi.)

Ekranlar: Hz açısından S22=S23 FE>11 Pro Max
Kalite ve çözünürlük: 11 Pro Max>S22>S23 FE

Stabilite:11 Pro Max>S23 FE>S22

Kamera: Geçişler 11PM>S22>S23 FE
Gece çekimi: S22=S23 FE>11 Pro Max

Malzeme kalitesi: 11 Pro Max>S22>S23 FE

S23 FE hantal bir cihaz. Ben olsam hepsi arasından 11 Pro Max alırdım. Fakat Android istesem işlemcisi bir tık daha iyi olan ve gece çekimi daha iyi olan S22 yi tercih ederdim. S23 FE kesinlikle tercihim olmazdı.
Kısaca iPhone istiyorsa 11 Pro Max, android alırım diyorsa S22 alsın. Sizde bende var diye S23 FE övüp durmayın. İyi forumlar.

Dümdüz telefon öven tayfadan değilim ve varsayım üzerine konuşmuyorum. Bir sürü iPhone ve bir sürü Samsung cihaz deneyimledim. Sadece Samsung kullanıp mağzada IPhone'lara 2 dk göz gezdirip saçma sapan konuşmadım.

Demişsiniz hangi iPhone modelini kullandınız acaba :) bir de Android fanboyluğu yapmıyordum kullandığımı övüyordum ve 13 yaşımdaydım, yıl 2020 idi. Şu an o velet halimle alakam yok.

Çerçeve olarak ısrarla S23 FE daha ince diyorsunuz. Resim attım her şeyi yaptım, IPhone'da ekran gövde oranını artıran şey çentik. Çerçeveleri daha kalın olan S23 FEnin ekran gövde oranını artıran şey ise küçücük ön kamerası. S23 FE de o çentik olsaydı ekran gövde oranı belki %79'lara gerileyecekti. Israrla anlamıyorsunuz. S23 FE yi avantajlı yapan tek şey daha hafif olması. Oda 200 gramdan sonra çok fark edilimiyor. 164 ve 205 gram farkı gibi değil yani.

Aslında premium değil diyemeyiz, alüminyum ve cam yine iyi. Fakat 11 Pro Max'ten daha premiumdeğil bahsettiğiniz gibi.
İyi sosyaller.
Sana iPhone'unla mutluluklar. Dediğinin yarısı yine yanlış ama daha fazla uzatmayacağım.
Konuyu da kirlettik boşu boşuna.

Bir de konudan bağımsız bir iki şey ekleyeyim: Okuduğunu anlamıyorsun, bir de telefon almayı marifet zannediyorsun. Yani bana ulaşamadığı ciğere mundar diyen kedi muamelesi yapıyorsun, yahu biliyorum ben yıllarca kullandım diyorum anlamıyorsun yok git bir ios deneyimle falan yazıyorsun.

Kesinlikle aşağılamak için söylemiyorum ama yaşını daha önceden bilsem hiç cevap yazmazdım ister inan ister inanma, daha büyük zannediyordum.

Sana iPhone'unla mutluluklar. Dediğinin yarısı yine yanlış ama daha fazla uzatmayacağım.
Konuyu da kirlettik boşu boşuna.

Bir de konudan bağımsız bir iki şey ekleyeyim: Okuduğunu anlamıyorsun, bir de telefon almayı marifet zannediyorsun. Yani bana ulaşamadığı ciğere mundar diyen kedi muamelesi yapıyorsun, yahu biliyorum ben yıllarca kullandım diyorum anlamıyorsun yok git bir ios deneyimle falan yazıyorsun.

Kesinlikle aşağılamak için söylemiyorum ama yaşını daha önceden bilsem hiç cevap yazmazdım ister inan ister inanma, daha büyük zannediyordum.
Yakında 17ye gireceğim. Küçük diyorsan sen bilirisin. Sana ulaşamadığı ciğere mundar diyen kedi muammelesi yapmıyorum. Hangi iPhone modelini kullanıp beğenmediğini soruyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı