11. sınıf ikinci dönemde açığa geçmek

Hocam örgün eğitim sisteminin geçmişi askeri okullarla birçok noktada kesişir mesela kıyafet zorunluluğu, disiplin sistemi, devam zorunluluğu vb. bu yüzden özdisiplini olup, okul dışında ders dinleyince anlayabilecek kişilerin açığı tercih etmesi önemli.
Kesinlikle, bu tarz zorunluluklar bende ters teper mesela. Okul içinde dersi anlatacak kadar nitelikli hocalar yok zaten, o da ayrı konu. İnternetten öğrenince anlayamadığım ders yok örneğin, okulda ise anladığım yok.
Dostum ben de 12. sınıfta açığa geçeceğim ama şu son 1-2 gündür acaba 11'in 2. dönemi mi geçsem diye düşünüyorum. Eğer şuan geçebilme gibi bir şansım varsa ailemle bu konuyu konuşacağım.
Kesinlikle aynısı, normalde 12'de geçmeyi düşünüyordum ama bu dönemin de çöpe gitmesini istemiyorum. 5 ay az değil, sırf bu sürede TYT'yi çok iyi şekilde halledebilirim. Bir de anladığım kadarıyla MEB bu seneden itibaren açığa geçmeyi zorlaştırıp okullarda komisyon kuracakmış, komisyon onayı olmadan da geçiş yapılmayacakmış. Henüz düzenleme yapılmamış ama iş sıkıntıya girebilir sonra, biraz da o aceleye getirdi.

Yeni konular

Geri
Yukarı