11. Sınıf 2. dönemde açığa geçmek mantıklı mı?

@kaane @LAPSEKİLLİ BIG SMOKE Merhaba,ben de 11. sınıftayım.Fakat okuldan hiç verim alamıyorum aksine kendi başıma çalıştığımda verim alıyorum.Okuldaki vaktim çöp,öğretmenler sürekli aşağılıyor,moralim altüst,tyt eksiklerim çok olduğu için 11 bilgilerimi üstüne koyamıyorum,yani sıfırdan eksiklerimi kapatmak istiyorum ve eve geldiğimde ise çok yorgun olduğum için uyuyorum,böylelikle zamanım çöp oluyor.Bu yüzden açığa geçmek istiyorum ama çok kararsızım çünkü kafamı karıştıran sorular var.Açık lise diplomasıyla normal örgünden aldığım diplomanın arasında fark var mı yani ilerde sorun yaratır mı?Açık lise 8 dönemlikmiş ben açık liseye geçtiğimde 8 dönemlik tekrar mı okuyacağım yoksa nasıl oluyor anlamadım.Açığa geçmek için belge falan lazımmış baştan sona ne yapmam lazım uğraştırır mı?Cidden çok strese girdim lütfen cevaplayın;/

Ben de Bahçeşehir Kolejinin sınavına hazırlanıyorum çünkü üniversitede Bahçeşehir istiyorum ve şehrimdeki en geniş imkanlara sahip lise. Eğer oraya gitmezsem ben de açığa gidip dershaneye yazılacağım. Vaktimi de eğer disiplinimi toparlayabilirsem beceri öğrenmeye adayacağım. Gerçekten ülkemizdeki okul büyük bir rezalet ve vakit kaybı. Bence en iyisini yaparsın.

Ben de Bahçeşehir Kolejinin sınavına hazırlanıyorum çünkü üniversitede Bahçeşehir istiyorum ve şehrimdeki en geniş imkanlara sahip lise. Eğer oraya gitmezsem ben de açığa gidip dershaneye yazılacağım. Vaktimi de eğer disiplinimi toparlayabilirsem beceri öğrenmeye adayacağım. Gerçekten ülkemizdeki okul büyük bir rezalet ve vakit kaybı. Bence en iyisini yaparsın.
Benim kafam çok karışık.Hadi diyelim şimdi online sınavlar olacak,seneye yüz yüze sınavlar olursa ve sınav olunacak okulu sistem atıyor ya,benim ulaşımımda da sıkıntı olur.Bir yanım da diyor ki az kaldı seneye mezun olacaksın ama çekilecek çile değil o okulun baskısı,boş boş oturmaya gidip geri gelmek.Hiç mutlu değilim ağlıcam😞

@kaane @LAPSEKİLLİ BIG SMOKE Merhaba,ben de 11. sınıftayım.Fakat okuldan hiç verim alamıyorum aksine kendi başıma çalıştığımda verim alıyorum.Okuldaki vaktim çöp,öğretmenler sürekli aşağılıyor,moralim altüst,tyt eksiklerim çok olduğu için 11 bilgilerimi üstüne koyamıyorum,yani sıfırdan eksiklerimi kapatmak istiyorum ve eve geldiğimde ise çok yorgun olduğum için uyuyorum,böylelikle zamanım çöp oluyor.Bu yüzden açığa geçmek istiyorum ama çok kararsızım çünkü kafamı karıştıran sorular var.Açık lise diplomasıyla normal örgünden aldığım diplomanın arasında fark var mı yani ilerde sorun yaratır mı?Açık lise 8 dönemlikmiş ben açık liseye geçtiğimde 8 dönemlik tekrar mı okuyacağım yoksa nasıl oluyor anlamadım.Açığa geçmek için belge falan lazımmış baştan sona ne yapmam lazım uğraştırır mı?Cidden çok strese girdim lütfen cevaplayın;/
Açık lise her zaman çok daha iyi okuldan verim alamayanlar için. Şahsen ben de hiç verim alamıyorum, gitmemle gitmemem arasındaki en büyük fark gitmeyince daha çok şey öğreniyor oluşum. Yani yol yakınken açık liseye direkt olarak kaç. Tabi eğer verim alamıyorsan ve evde gerçekten çalışabileceğine inanıyorsan bunu yapman gerekir. Diploma farkı var deyip çok fazla göz korkutuyorlar, diploma farkı yok, eskiden vardı ama artık yok çünkü açık liseye şahsen gördüğüm kadarıyla çok fazla geçiş oldu virüsün etkisi dolayısıyla ve sayı fazla olunca tabi eğer eskiden diploma farkına bakıyorlarsa bile artık bakmazlar. Yani kısaca sana söyleyebileceğim şey, verim alamıyorsan ve evde çalışabileceğine inanıyorsan hemen geç.

Şu an açığa geçtin mi?
Ben de 11. sınıf öğrencisiyim. Beni bunaltıyor okul. Ders çalışacak vaktim falan da kalmıyor. Ben de 12. sınıfı açıkta okuyarak dershaneye gitmek istiyorum. Böylece üniversite sınavına odaklanmak istiyorum. Bu konu hakkında daha fazla araştırma yapıp önemli şeyler öğrendiysen eğer, benimle paylaşırsan sevinirim.

Maalesef geçmedim hala. Geçersem size bilgilerimi paylaşırım tabii ki.

8 Şubat 2022 mesai sonuna kadar vakit kaldı.
Şuanda 11 Şubat dimi . Babamı bir türlü ikna edemiyorum.
Ben meslek lisesine gidiyorum. Açık liseye geçip üniversite sınavına çalışmak istiyorum. Çünkü okul çok zaman kaybı ve hiçbir şey öğretmiyor. Ben bu konuyu defalarca açtım ve herkes başla little Cat hocam olmak üzere bana açığa geçmemin yararlı olacağını söyledi. Babam bana bir türlü izin vermiyor. Okuduğum meslek Lisesi'nin diplomasını almam gerektiğini söylüyor. Acaba AÖL diploması ile meslek lisesi diploması arasında bir fark varmıdır? Birde demin bir yazı gördüm. Ben şimdi açığa geçersem az kredi ilemi başlarım. Çünkü yazıda şunu diyor. Örgün eğitimden ara sınıftan gelen öğrenciler, örgünde başardığı derslerin, meslek dersleri hariç kredilerini alırlar. Yardımcı olur musunuz. Lütfen.
@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE

Son düzenleme:
Şuanda 11 Şubat dimi . Babamı bir türlü ikna edemiyorum.
Ben meslek lisesine gidiyorum. Açık liseye geçip üniversite sınavına çalışmak istiyorum. Çünkü okul çok zaman kaybı ve hiçbir şey öğretmiyor. Ben bu konuyu defalarca açtım ve herkes başla little Cat hocam olmak üzere bana açığa geçmemin yararlı olacağını söyledi. Babam bana bir türlü izin vermiyor. Okuduğum meslek Lisesi'nin diplomasını almam gerektiğini söylüyor. Acaba AÖL diploması ile meslek lisesi diploması arasında bir fark varmıdır? Birde demin bir yazı gördüm. Ben şimdi açığa geçersem az kredi ilemi başlarım. Çünkü yazıda şunu diyor. Örgün eğitimden ara sınıftan gelen öğrenciler, örgünde başardığı derslerin, meslek dersleri hariç kredilerini alırlar. Yardımcı olur musunuz. Lütfen.
@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE
Tarih konusunda bilgim yok değişmiş olabilir duydum ama bakmadım. Büyük ihtimalle meslek lisesinden mezun olmanı isteme sebebi liseyi bitirir bitirmez işe girmeni istemesidir. Açık liseden meslek lisesi gibi hemen işe atılmak için bir diploma alamadığınız için üniversiteye hazırlanmanız gerekiyor ve bu aşırı zor olur eğer disiplininiz yoksa. Kesinlikle en kötü 2. denememde girerim üniversiteye diyorsanız geçebilirsiniz ama kendinize güvenmiyorsanız hiçbir şey yararınıza olmaz açık lise tarafında.

@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE 2. dönem açığa geçicem 11. sınıf öğrencisiyim imam hatipte okuyorum haliyle çok zorlanıyorum ailem başka okula nakil aldırmamı istemiyor. Ben okuldan yeterince soğudum okuldaki hocalar yeterince ilgilenmediği için onlara soramıyorum. Ben 2. dönem açığa geçersem ve okuldaki geçen seneki dersler ve kaldığım diğer dini derslerden kalırsam sorumluluk vermem gerekecek mi? Açığa 2. dönem geçtiğim için 1. dönem sınavlarına girecek miyim yoksa sadece 2. dönem sınavlarına mı giricem? cevap için teşekkürler şimdiden

Geri
Yukarı