11. sınıf kimya enerji konusu formülleri nelerdir?

Rexie

Kilopat
Makaleler
7
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Selamünaleyküm arkadaşlar. Yarın 11. sınıf kimya sınavım var. Enerji ve hız ünitelerinden sorular çıkacakmış. Enerji sorularının çözüm videolarını izledim fakat tam kavrayamadım. Hız da dahil olmak üzere bu konular hakkında bildiğiniz bir taktik, formül falan varsa söyleyebilir misiniz?

Bu konuları çözmek için test kitabındaki soruların hepsini çözmeye çalış ve çözemediklerini video çözümden bakarak devam et. Başka bir yolu yok. Ben de senin gibi kolay yoldan nasıl enerjileri yaparım diye uğraşıyordum ve şu an 40 bekliyorum.

Not: Geçen dönemki dönem sonu ortalamam 90 bu arada.

Bu konuları çözmek için test kitabındaki soruların hepsini çözmeye çalış ve çözemediklerini video çözümden bakarak devam et. Başka bir yolu yok. Ben de senin gibi kolay yoldan nasıl enerjileri yaparım diye uğraşıyordum ve şu an 40 bekliyorum.

Not: Geçen dönemki dönem sonu ortalamam 90 bu arada.

EİS yayınlarının fasikülleri var elimde. Sınavda hoca onlardan soracağını söyledi. Video çözümlerine bakıyorum fakat çözen adam ezbere yazdığı için her şeyi hiçbir şey anlayamıyorum. İnternette bu konuyu iyi anlatan bir hoca var mı?

EİS yayınlarının fasikülleri var elimde. Sınavda hoca onlardan soracağını söyledi. Video çözümlerine bakıyorum fakat çözen adam ezbere yazdığı için her şeyi hiçbir şey anlayamıyorum. İnternette bu konuyu iyi anlatan bir hoca var mı?
Ben bayağı araştırdım ama çok fazla nitelikli kanal yok. Kimya Adası falan hep önerilir aslında da ben ondan TYT'm zayıf olduğundan bir şey anlamıyorum. :) O yüzden aşağıdaki kanalı tavsiye edebilirim. Aşağıdaki kanal Sıvı Çözeltilerde bana İyon-Dipol, Dipol-Dipol London vb. çoğu şeyi tekrar anlattığı için onları yapabildim. Ancak enerjiyi izlemeye vaktim olmadı, sınavın yarısı da enerji olduğundan 40 bekliyorum. :D

Oynatma listesinin aşağılarına doğru inince aradığın konuları göreceksin.

Yeni konular

Geri
Yukarı