Telefondaki internet hotspot açmadan nasıl dağıtılır?

roser137

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Bazı kampanyalarda yüksek kotalı internet oluyor ama hotspot için ayrı düşük kotalı internet veriyorlar. Yani telefondaki interneti diğer cihazlar üzerinden kullanmak zorlaşıyor.

Buna nasıl bir çözüm bulunabilir? Aklıma gelen ilk yöntem telefonu gateway olarak kullanmak oldu ama bu çalışır mı?

Örneğin internet olmayan bir yere modem kurup bilgisayar ile telefonu bu modeme bağlasam, telefonun interneti bilgisayarda kullanmam mümkün olur mu? Telefonda hotspot kapalı mobil veri açık olacak. Bilgisayarın interneti de bu interneti kullansın istiyorum. Modemden gateway adresi olarak telefonun yerel IP adresini yazsam olur mu?

Modem + Switch kurulumlarında Switch'e gateway olarak Modem'in yerel IP'sini yazıyorduk internet modem üzerinden Switch'e geliyordu. Aynı yöntemi bu sefer de cep telefonu üzerinden internet çıkışı yapmak için kullanmak istiyorum.

Bu yöntemle operatöre hotspot olarak göstermeden başka cihazlar ile internet kullanımı yapmak mümkün olur mu?

Telefonu kablo ile bağlayıp Ethernet gibi kullanabilirsin. Hotspot açılmadan internet paylaşılıyor diye biliyorum. Veya BT ile de paylaşabiliyorsun.

Biraz araştırdım ama tam nasıl yapılıyor bulamadım. Tam adı ne olarak geçiyor kablo ile internet paylaşmanın? Ne olarak araştırmam lazım?

Merhaba. İnterneti bilgisayarda kullanmak için TTL değerini değiştirmeniz yeterli olur zannımca, 129 veya 65 yapabilirsiniz, sonrasında hotspot açarak normal kullanırsınız. Ama başka bir telefonda veya akıllı TV'de kullanmak isterseniz uğraşmanız gerekiyor.
Bash:
netsh int ipv4 set glob defaultcurhoplimit=65

Test için de şunlardan birisini kullanabilirsiniz:
Bash:
ping 1.1.1.1
Bash:
ping google.com.tr

Merhaba. İnterneti bilgisayarda kullanmak için TTL değerini değiştirmeniz yeterli olur zannımca, 129 veya 65 yapabilirsiniz, sonrasında hotspot açarak normal kullanırsınız. Ama başka bir telefonda veya akıllı TV'de kullanmak isterseniz uğraşmanız gerekiyor.
Bash:
netsh int ipv4 set glob defaultcurhoplimit=65

Test için de şunlardan birisini kullanabilirsiniz:
Bash:
ping 1.1.1.1
Bash:
ping google.com.tr
USB'den bağlayıp adb üzerinden telefonu görebiliyorum ama bilgisayardan telefonun internetini kullanabilmek için tam olarak hangi komutu çalıştırmam gerekiyor onu anlayamadım.

Xiaomi'lerde buradadır hocam. Hotspot kısmında.
Amacım hotspot olarak göstermeden kullanabilmek hocam.

Bazı kampanyalarda yüksek kotalı internet oluyor ama hotspot için ayrı düşük kotalı internet veriyorlar.
Buradan anladığım kadarıyla amacınız, mobil internetinizi kullanırken hotspot paketi yerine normal paketinizden düşmesi. Bunun için de dediğimi yapmanız yeterli. Bilgisayarınızdan CMD'yi açıp yukarıdaki mesajımdaki kodu girin, sonra da telefonunuzdan hotspot açıp normal bir şekilde kullanın.
ADB'ye ihtiyacınız yok.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Buradan anladığım kadarıyla amacınız, mobil internetinizi kullanırken hotspot paketi yerine normal paketinizden düşmesi. Bunun için de dediğimi yapmanız yeterli. Bilgisayarınızdan CMD'yi açıp yukarıdaki mesajımdaki kodu girin, sonra da telefonunuzdan hotspot açıp normal bir şekilde kullanın.
ADB'ye ihtiyacınız yok.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Evet hocam şimdi biraz denedim ve ilerledim ama tam sonuç alamadım.

Telefonu USB Tethering üzerinden PC'ye bağlayabiliyorum ama dediğiniz ayarı yapsam da internet gelmiyor. Acaba birebir operatörün parametrelerini mi girmek lazım.

Tethering bağlantısında sorun yok ondan eminim çünkü PC'nin tüm internet bağlantısını kestim. Wifi kapalı, ethernet takılı değil. Telefonda sadece mobil daha açıkken PC üzerinden internete giremiyorum ama telefondan Wifi'yi de açarsam girebiliyorum. Yani internet çıkışı telefon üzerinden oluyor o kesin ama telefonun Wifi'ni kullanabilirken mobil verisini kullanamıyorum.

Geri
Yukarı