11.sınıf kitap onerileri

Mehmet1998

Hectopat
Daha fazla  
Ben 11 .sınıfa geçtim. Matematik, fizik, kimya, biyoloji... En guzel unuverste sınavı soruları tarzında YGS, LYS hazılayn kitap onerir misiniz? Ders durumum iyi.

Konu anlatımı olan bir kitap mı yoksa soru bankası mı? Tam olarak anlayamadım veya anlatamadınız. Ben kendim YGS-LYS Fizik ve Kimya için FEM'in konu anlatımlı kitabını almıştım. Güzel anlatıyorlardı. En önemlisi de bazı kitaplarda konuları böldükleri için YGS-LYS diye veya sınıflara göre ayırdıkları için bazı konular açıkta kalıyor, sen de onları göremiyorsun. Önüne gelince de şaşırıyorsun. Bu kitaplarda tüm konular var müfredattaki o açıdan iyi. Zaten konu anlatımı ne kadar iyi olsada sen anlamayınca bir şey olmaz. Çok da önemli değil bence. Soruları da kendileri üniversite sınavına yönelik sorular diyor. Soru bankası istiyorsan tam olarak bir şey diyemicem çok soru çözmüyorum sınava girmiyeceğim için. Diğer arkadaşlar önerilerini yaparlar. Biyoloji için Palme alabilirsin belki. Matematik için de öneri yapamayacağım. Kolay soruları olan veya aşama aşama giden bir kitap bilmediğim için. Çok fazla yardımcı olamadım ama olduğu kadar artık. Kolay gelsin size çalışmalarınızda.

Lise 11.sınıfım.. Bu seneki matematik fizik ve kimyanın müfredatları değişti.Sınava 1 yıl kaldığı ve okuldaki öğretmenlerin de yeterli gelmediğini düşündüğüm için ufaktan bir sınav kaygısı üzerimde yok değil.Ve okul sınavları da 1 hafta sonra başlıyor.Hem Okul derslerimi aksatmadan devam etmem gerektiğinin ve bunun yanında da ekstra olarak YGS konulara başlanması gerektiği ve bu yolla da 9 ve 10.sınıfları tekrar edilmesinin başarı isteyen biri için kaçınılmaz zorunluklar olduğu kanısındayım.BU HUSUSTA BAZI SORULARIM OLACAK:
11.sınıfın kimyası tamamen lys konularından oluşuyor ve bugüne kadar gördüğümüz kimyayla zerre alakası yok, aşırı zor.Bunun için hangi kitabı önerirsiniz?Gidip esen, karekök, palme , fem vs.... 11.sınıf kitabı mı almalıyım yoksa lys kitabı mı almalıyım?Bende fem simetri lys kimya var.Yeterli olur mu?Tecrübelerinizden faydalanmak istiyorum.
11.SINIF FİZİK İÇİN müfredatta FAZLA bir değişim yok.Konuların çoğu bildiğim kadarıyla lys konusu .Yanlışım varsa düzeltin.Bu ders için hangi kitapları tavsiye edersiniz?11.sınıf kitabı mı alayım.ygs lys kitabı mı alayım?
11.Sınıf Matematik konuları da ağırlıkllı olarak lys konuları... Hangi kaynak kitabı alayım?Ne önerirsiniz?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı