YGS LYS kitap onerileri

Mehmet1998

Hectopat
Daha fazla  
Ben 11 .sınıfa geçtim. Matematik, fizik, kimya, biyoloji... En guzel universite sınavı soruları tarzında YGS, LYS hazırlayan kitap onerir misiniz? Ders durumum iyi. Hedefim: MF ilk 50000.

Palme, Final, Karekök gibi kaliteli yayınlar. Tek bir yayına bağlı kalmayın. Maddi imkanlar ve çalışabilecek zaman doğrultusunda farklı test kitapları alın. Konu anlatımlı bir tane yeter ama farklı soru tipleri için farklı yayınlar kullanmalısın. En önemlisi de çıkmış bütün ÖSS, ÖYS, YGS, LYS sorularını çözmek. Çözerken de bunu yaptım, işaretledim geç olmamalı. Soruları ve cevaplardaki her şıkkı analiz edilmeli. Neden bu soruyu sordu neden bu şık eklendi. Ayrıca son senelere doğru soru tiplere nelere yönlendirildi gibi.

Çıkmış sorular en önemli asli kaynaklardır. Bunun dışındaki kaynaklar bunların editlenmiş versiyonudur.

ben bu sene 58 bin mf4 yaptım ve o kadar zor degil ygs turkce 13 sos 11 mat 25 fen 26 lys mat20 geo 20 fizik 12 kimya 23 bio 18 net yaptım biraz doğru çalışmayla yapabilirsin

ben bu sene 58 bin mf4 yaptım ve o kadar zor degil ygs turkce 13 sos 11 mat 25 fen 26 lys mat20 geo 20 fizik 12 kimya 23 bio 18 net yaptım biraz doğru çalışmayla yapabilirsin
Konu hakkında bilgi almak istedim nasıl bir çalışma sistemin vardı acaba bu sene arkadaş gibi bende üniversite adaylarından olacağım nasipse bilgilendirirsen çalışma programın hakkında bize yararlı olur.

aslında cok fazla düzenli calışmıyordum ben test cözmeye calışmayıp konu calışıyordum coğu zaman ygs ye de hasta girdim daha iyisi de olabilirdi ama sağlık olsun tavsiyem konuları iyice öğrenmeden test cözmeye calışmayın daha başarılı olursunuz

Tüm MF puan türlerinde ilk 2000'de olan biri olarak tavsiyem düzenli çalışman. Ben bazı günler az çalıştım yorgunluktan ama koca yılda toplasan hiç çalışmadığım 3-4 gün olmuştur. Yayın olarak da FEM önerebilirim. Özellikle denemeleri kalitelidir. Final fena değildir ama farklı kitaplarda soru tipleri birbirini tekrar eder. Çözeceksen bir tanesini çöz. Palme'nin biyolojisi Campbell'ın sadeleştirilmiş halidir (MEB ders kitabı daha da sadeleştirilmişidir bu arada). Palme'de bir sürü müfredat dışı bilgi bulunur ama hedefin yüksekse çözmen lazım, bazı soruları var başka yerde bulamazsın. Fizikte son yıllarda yorum ön plana çıkıyor. Uzun uzun hesap soracaklarını hiç sanmıyorum artık. O yüzden Palme Fizik bana gereksiz geliyor. Ama yoruma dayalı soruları da çok orijinal, o yüzden çözüp çözmemek sana kalsın. Matematik ve Geometride Karekök ve FEM iyidir. Kimyada da konuyu bilmek önemli. Bildikten sonra en rahat fen dersi. Hem YGS hem LYS'de full çektiğim tek kısım :) Kaynak olarak yine FEM ve Palme iyidir. Hangi alanda bir meslek istiyorsan ona göre derslere yoğunlaşman da yararına olabilir. Dersen ki hedefim derece, hepsine yoğunlaşmalısın :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı