11.Sınıf Temel Lise Gidilir mi?

dust2222

Hectopat
Daha fazla  
Ben 11. sınıfa geçtim. 9 ve 10. sınıfta matematikten özel ders aldım ama matematik hariç diğer derslere hep sınav zamanı çalıştım yani aklımda kalan pek bir konu yok. Bu sene yine aynı şekilde matematikten özel ders alıp devam mı etmeliyim yoksa temel liseye mi kayıt yaptırayım bilmiyorum. Sizce bu sene temel liseye gerek var mı yoksa 12. sınıfta gitsem yeterli olur mu?

Bence temel lise yerine özel ders tercih edilebilir. 11. ve 12. sınıfta temel lise yerine özel ders bence daha iyi olabilir. Çünkü artık sistem degisti ve tahminen sizde ygs-lys yerine farklı bir sınav olabilir. Artık sınavlar bilgi ağırlıklı olacak yani devlet okulları bu konuda avantajlı olur. Temel liseler size sürekli soru verecek ve sizi adeta bir soru makinesine çevirecekler. Bu vatanın soru makinelerine ihtiyacı yok. Kendini geliştirebilen, radikal insanlar lazım bu vatana. O nedenle temel lise'yi size önermem. Siz yine okula devam ederek ve ek takviyeler alarak devam ederseniz başarılı olabilirsin. Her şey sana bağlı sen kayda değer bir çaba gösterirsen aslında ne temel liseye ne de özel derslere gerek yok.

kardeşim bence 11 .sınıft geçtim ama bence özel okula 11 .sınıfta gerek yok evde sıkı bi şekilde çalışırsan halolur
eyer 11.sınıfda gidersen sıkılır ve 12 .sınıfta çalışma istegi ve motivasyonun bozulur ama yine karar senin

Öncelikle Temel Liseler'de devlet'e göre dersleri işleyecekler, soru makinasına çevirmeyecekler kimseyi merak etme. Çıkışlarda 2 saat 30 dakikalık (bizde öyle) bir sürede öğretmen gözetimi altında ödevler yapılacak, bu süre içinde dershane de olduğu gibi tekrarlar yapılacak, testlerde çözülecek. Ayrıca sınıf mevcutları az olduğu için konuları daha iyi bir şekilde anlayabilir devlet okullarına göre daha fazla başarı ihtimalin olabilir. Yani hedefin varsa Temel Lise'de bunu biraz daha rahat yapabilirsin.

Öncelikle Temel Liseler'de devlet'e göre dersleri işleyecekler, soru makinasına çevirmeyecekler kimseyi merak etme. Çıkışlarda 2 saat 30 dakikalık (bizde öyle) bir sürede öğretmen gözetimi altında ödevler yapılacak, bu süre içinde dershane de olduğu gibi tekrarlar yapılacak, testlerde çözülecek. Ayrıca sınıf mevcutları az olduğu için konuları daha iyi bir şekilde anlayabilir devlet okullarına göre daha fazla başarı ihtimalin olabilir. Yani hedefin varsa Temel Lise'de bunu biraz daha rahat yapabilirsin.

Sorun olmazsa hangi temel liseye gittiğinizi öğrenebilir miyim? Bana yakın olarak kültür ve sınav var. Hangisine gideceğime karar veremedim.Malum okullar yarın başlıyor bu akşam karar verip yarın görüşmeye gideceğim.

11.sınıf değil de 12. sınıfta temel liseye gidebilirsin. Ben olsam öyle yapardım.

Çevremdeki kişiler son seneye bütün konuları sığdıramayacağımı bu sene başlamamı söylüyorlar. Bence haklılar çünkü ben evde ders çalışmıyorum ilgim hemen dağılıyor,sınavlara da hep son gün çalıştım yani matematik hariç 9 ve 10 konuları hakkında birşey hatırlamıyorum diyebilirim.

11.sınıf değil de 12. sınıfta temel liseye gidebilirsin. Ben olsam öyle yapardım.

Çevremdeki kişiler bu sene gitmezsem konuları yetiştiremeyeceğimi söylüyorlar. Bence haklılar çünkü ben 9 ve 10. sınıfta sadece sınavlara son gün çalıştım matematik hariç pek bir bilgim yok. Eğer son sene başlarsam yetiştiremeyeceğimi düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı