11. sınıfın 2. dönemini çok boşladım

Menemen Baronu

Hectopat
Yer
Trakya
Şu an da 11. sınıfın 2. dönemindeyim fakat iyice dağıldım. Normalde 1. dönem günde %80-%90 arası verimle ortalama 150-200 soru çözen benden eser kalmadı. Artık 1 soru bile çözmüyorum. Dersleri boşlamayı saymıyorum bile. Fizikte momentumdan şu an bulunduğumuz elektrik alana kadar, kimyada sıvılardan şu anki dengeye kadar. Biyoloji Allah'a emanet zaten. Buradan tecrübeli kişilere sormak istiyorum:
Kırılma ayı gibi tabirler kullanmak istemiyorum ama bir tavsiyeniz var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anladığım kadarıyla hedefin yüksek. Öncelikle bunlara takılarak kafanı daha fazla yorma, 1. dönem kendine biraz fazla mı yüklendin? Yani 10. sınıftaki ders çalışma sürelerin nasıldı? Bir anda mı 200 soru çözmeye başladın eğer öyleyse çok normal şu an çalışamaman. %100 verimle 10 soru çözebiliyorsan o kadar çöz şu an yavaş yavaş kesinlikle artacaktır. Üstüne 11.sınıf 2.dönem fen kısmının berbat olduğu da bir gerçek. Dediğim gibi bir de neden olmuyora bu kadar fazla canını sıkma ben ilk YKS senemde 500k yapmıştım mezunda 20 bine çektim, illa ki sende bırakmadan çalışırsan çok daha iyisini yapabilirsin.
,

Yeni konular

Geri
Yukarı