11. sınıflar yazın kaç saat çalışmalı?

Talha Cepci

Hectopat
Arkadaşlar, eşit ağırlık öğrencisiyim ve 12.sınıfa geçeceğim. Yazın TYT'yi bitireceğim ve yazın sonuna kadar TYT biterse 11. sınıfı tekrar etmeyi düşünüyorum. Hedefim ilk 50 bin. Öğretmenlerim 3-4 saat çalışsanız yeter dedi. Ben kendimi çok sıkıyorum, biraz gerginim. Sizce kaç saat çalışmam lazım?

Arkadaşlar, eşit ağırlık öğrencisiyim ve 12.sınıfa geçeceğim. Yazın TYT'yi bitireceğim ve yazın sonuna kadar TYT biterse 11. sınıfı tekrar etmeyi düşünüyorum. Hedefim ilk 50 bin. Öğretmenlerim 3-4 saat çalışsanız yeter dedi. Ben kendimi çok sıkıyorum, biraz gerginim. Sizce kaç saat çalışmam lazım?

İlk 1 2 ay 1 2 saat çalış alıştıkça artır bence.

EA isen kendini hiç sıkma yazın TYT mat temelini (özellikle geometriyi hallet)oluştur. Gerisini 12 de halledersin kendini yazdan yorma. Konularını kendini çok sıkmazsan mart nisana doğru bitirir deneme tekrar şeklinde seneyi tamamlarsın.

Ders çalışmanın belli bir saati olmamalı bence. Her ders ya da konu aynı değil ki aynı miktarda zaman ayırmak gereksin.

Kendini konuyu anlamış hissettiğin ya da çalışmanın o günlük zirvesine ulaştığın zaman bırakman en mantıklısı bence. 🥰

1-2 saat ders çalışınca kendimi az ders çalışmış gibi görüyorum ve vicdan azabı çekiyorum ya.

Kanki kendine bir plan oluştur "X tarih ve y arasında XXX konuyu bitireceğim " de ve bitir ama zaman aralıklarını mantıklı belirle.

Geri
Yukarı