11. sınıfta kaç dersten kalınca sınıfta kalınır?

Hocam yani ortalamam 50 de olsa 4 dersten kalsam kalıyor muyum sınıfta?

Anadolu lisesi varsayıyorum edebiyattan kalmadıkça sorumluluğa girmiyorsun sınıfta kalmak için ortalaman 50'nin altında olmalı bu yeni sistem bu sene sadece 9'lar için gelecek sene 9 ve 10'lar için olacak sonra 11'lere gelecek.

Hocam peki resmi açıklama var mı bunun için emin olmak için soruyorum :D

1703463531044.png

eğer 3 dersten kalırsan sorumluluğa 4 ders ve üstü sınıfta kalman demek

(yanlışsam düzeltin ;)
Hayır, bu dediğin sadece 9. Sınıflar için geçerli. Sıralı sistem uygulanacak ve her yıl 1 sınıf atlayarak ilerleyecek. Resmi sayfadan bakıp okuyabilirsiniz. Yani 10. sınıfta olan varsa ortalamayı 50'nin üzerinde tutmaya gayret etsin. 9. Sınıflara da geçmiş olsun.

Bizim hocamız dedi ki bu sistem bu sene okula başlayanlar için geçerli mesela bu sene 10, 11, 12 geçerli değil sadece 9'lara geçerli seneye 9,10 lara geçerli sonraki sene 9, 10, 11'lere falan.

Merhaba. Bizim sınıfta birileri 3 ders diyor birileri 6 ders diyor. Arkadaşlar ben anlamadım gitti. Aydınlatır mısınız beni_ :D
3 zayıf şöyle, ort ile geçersen sorumlu geçersin, 4 tane olursa sınıf tekrarı yaparsın, önceki donemlerden de zayıflarınla 6 olursa yine kalırsın. 9'lara var suan bu, seneye 10, bir sonraki seneye 11 vs vs.

Yeni konular

Geri
Yukarı