11.sınıfta lise değiştirilir mi?

Srcnz

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben şu an 11.sınıfa geçtim ve hani eskiden beri üniversite hayalim vardı. Fakat akrabalar vesaire beni zorla meslek lisesine kayıt ettirdi. İşte orada oku meslek öğrenirsin vesaire diye. Ailemde o zaman bu söylenenleri dikkate alıp beni oraya kayıt ettirdi. Şu an boş kontenjanı olan bizim ilçemize göre orta seviye bir Anadolu lisesi var ve sınavsız almakta. Şu anda 11.sınıfta geçmek mantıksız mı? Yoksa geçsem faydası olur mu? İyi bir üniversite çok istiyorum. Ailemi ikna ettim. Ama bir de sizlere sormak istedim.

Gerçekten kendi fikrinden ziyade bizim fikrimiz mi önemli? Üstelik teknoloji forumunda? Ben gitme diyorum gitme o zaman... Zararın neresinden dönersen dön kârdır senin için daha iyi olacağını düşünüyorsan değiştir.

1 - Üniversitede hangi bölüme gideceksin ?

2 - Hangi mesleğe yatkınsın

3 - Ve en önemlisi ülkede binlerce iyi üniversiteden mezun olup işsiz olan kişi var senin bir farkın olacak mı ? (Asgari ücret mi almak istersin ?)

Gerçekten kendi fikrinden ziyade bizim fikrimiz mi önemli? Üstelik teknoloji forumunda? Ben gitme diyorum gitme o zaman... Zararın neresinden dönersen dön kârdır senin için daha iyi olacağını düşünüyorsan değiştir.

Bu kadar yüklenmeye gerek yok bence kardeşimize. Genel olarak insanlar tavsiye almak ister. Başkaları nasıl düşünüyor, hani bizim gözümüzden de baksın olaya ya da hiç tanımadığı bilgi sahibi kişilerden tavsiye bile alabilir. Sorunun hedef kitlesi bu konuda tecrübe sahibi, yönlendirebilecek vasıfta olan kişiler.

Geri
Yukarı