Çözüldü 11. sınıfta meslek lisesinden Anadolu lisesine geçiş

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Berattae

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, ben Mesleki ve teknik Anadolu lisesi 11. sınıf öğrencisiyim. Meslekten Anadolu lisesine geçiş yapmanın bir yolu var mı? Çok uğraştım ama Bir türlü bulamadım cevabını. Ne olur, yardım edin. Okulum çok kötü ve üniversiteye gitmek istediğim için Anadolu lisesine geçiş yapmak istiyorum.

Çözüm
@Berattae, bildiğim kadarıyla geçenler oluyordu ama. Belki uğraşmamak için de öyle söylüyor olabilir.
Uzun süre sonra gelen cevapla verdiğim yanlış bilgiyi düzelteyim.

1637464466957.png

Ortaöğretim yönetmeliği kurumuna göre 11. sınıfta meslekten imam hatip vs. ya da anadoluya geçiş olmuyor.

Merhabalar, ben Mesleki ve teknik Anadolu lisesi 11. sınıf öğrencisiyim. Meslekten Anadolu lisesine geçiş yapmanın bir yolu var mı? Çok uğraştım ama Bir türlü bulamadım cevabını. Ne olur, yardım edin. Okulum çok kötü ve üniversiteye gitmek istediğim için Anadolu lisesine geçiş yapmak istiyorum.
Dostum Anadoluya geçme açık liseye geçiş yap ve Behzat Rasuli gibi insanlardan ders dinle. Çok daha yararlı olur.

@Berattae, bildiğim kadarıyla geçenler oluyordu ama. Belki uğraşmamak için de öyle söylüyor olabilir.

Olabilir, bizim okulda kimsenin hiçbir şey ile uğraştığı yok. Zaten Allah'a emanet yaşıyor okul. Acaba özel liseye geçiş yapıp oradan Anadolu lisesine geçiş yapabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
@Berattae, bence Anadolu lisesine geçmek için bu kadar uğraşmayın. Benim tavsiyem, meslek lisesinde kalın. OBP puanınızı yüksek tutun, hedefiniz ve bölümünüz nedir?

Almanya da iyi bir üniversitede (Berlin Teknik Üniversitesi vb. yakınlarımdan Almanya'ya gidip üniversite okuyanlar da var.)Bilgisayar mühendisliği okumak. Yurt dışı olmazsa yurtiçinde ODTÜ bilgisayar mühendisliği.
Üniversiteden sonra ise birkaç yıl çalıştıktan sonra kendi start upımı kurmak.

Geri
Yukarı