11.sınıfta nakil aldırmak

shaklaban4354

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar iyi sosyaller. Kına getiren bir problem hakkında konuşacağım. Lütfen bilenler* yardımcı olsun.
11.sınıf AİHL okuyorum. Din ile alakam çok fazladır fakat ben geleceğini parlak görmüyorum bu tür mesleklerin. (bunun hakkında da yazabilirsiniz "yanlış düşünüyorsun" şeklinde). Velhasıl ben nakil aldırmak istedim ve nakil sitesinde kabul saatleri başladığı için nakil başvuru yapılamıyor dedi. Ben de eski bir müdür hocama danıştım ve nakiller Cuma günleri yapılır fakat sen nakil aldıramazsın çünkü AİHL 11'sin dedi. Ben de baya hayal kırıklığına uğradım çünkü sevdiğim ve eski hedefim olan bir lisede, DİL bölümü olduğunu tespit etmiştim. Nakil gerçekten aldıramaz mıyım? Yoksa "haftaya denemen lazım" mı diyorsunuz?

Merhaba arkadaşlar iyi sosyaller. Kına getiren bir problem hakkında konuşacağım. Lütfen bilenler* yardımcı olsun.
11.sınıf AİHL okuyorum. Din ile alakam çok fazladır fakat ben geleceğini parlak görmüyorum bu tür mesleklerin. (bunun hakkında da yazabilirsiniz "yanlış düşünüyorsun" şeklinde). Velhasıl ben nakil aldırmak istedim ve nakil sitesinde kabul saatleri başladığı için nakil başvuru yapılamıyor dedi. Ben de eski bir müdür hocama danıştım ve nakiller Cuma günleri yapılır fakat sen nakil aldıramazsın çünkü AİHL 11'sin dedi. Ben de baya hayal kırıklığına uğradım çünkü sevdiğim ve eski hedefim olan bir lisede, DİL bölümü olduğunu tespit etmiştim. Nakil gerçekten aldıramaz mıyım? Yoksa "haftaya denemen lazım" mı diyorsunuz?
kanka bende babmın acelesi yüzünden başlamıştım imam hatip lisesine ve 9. sınıf, 10. sınıfta denememe rağmen müdür olmaz falan dedi 4 yıl bugün yarın giderim diye bitti.
senin gibi din derslerimde iyi değil arapça ve kurandan full 4 yıl kaldım. sen hiç değilse onları geçersin.
ama herhangi bir liseye geçiş yok 11. sınıfsın 2.dönem bölümler zaten seçilmiş, zor işin.
inş istediğin olur ama zor gibi.

AİHL'de okuyorsunuz diye mesleğiniz din ile alakalı olmak zorunda değil. Bende AİHL 11. sınıf öğrencisiyim, sayısal alanda devam ediyorum. Siz eğer ortaokulu düz ortaokulda okuduysanız o sıkıntı olur. Ben ortaokulu da İmam-Hatip'de okuduğum için ve ailemden dolayı arapça, Kur'an-ı Kerim derslerim hep en yüksek derslerim oldu ve olmaya devam ediyor. İlk başta da dediğim gibi İHL okuyunca başka meslek olamazsın diye bir şey yok. Tamam sen dil bölümünde olmak istiyorsun, okulunda dil açılmamış olabilir, ona lafım yok.

İmam hatipi bilmiyorum fakat 11. sınıfın 2. dönemi okul değiştiren fen liseli arkadaşım vardı. Anadolu imam hatipte de farklı olacağını sanmam. Eğer nakil yapamasanda üzülme zaten 12 ye geçeceksin evde de sınava çalışıp dilden sınava girersin.

Geri
Yukarı