11.sınıfta okul değiştirebilir miyim

nizami1252

Hectopat
Daha fazla  
Arakadaşlar şimdi meslek lisesinde 10. sınıf teknik makinaya gidiyorum.Seneye başka bir okulun kalıp dalına gidebilir miyim? lütfen bilgilendirirseniz çok memnun olurum

Farklı bir bölüme gidersen 10'dan başlarsın(yani şuan teknik makine'desin sağlık mesleğe vb. bir okula gideceksin, bölüm farklılığı olduğu için 10'dan başlaman gerekir. Sanırım böyle).

Tabi ki gidebilirsin ama okul kabul ederse. Dal tercih zamanı istediğin okulun dalını da tercih listene yaz başvurunu yap. Başvuru hakkında okuldan bilgi almanı tavsiye ederim sistem değişmiş olabilir.

Meslek lisesinde misal 11. sınıfa geçme hakkı kazandığında düz lisede 11. sınıf olarak geçersin ama atıyorum meslek lisesinde 11. sınıfta sağlık mesleğe geçemezsin.

Arakadaşlar şimdi meslek lisesinde 10. sınıf teknik makinaya gidiyorum.Seneye başka bir okulun kalıp dalına gidebilir miyim? lütfen bilgilendirirseniz çok memnun olurum

Eğer Anadolu Lisesine geçmek istiyorsan 2. döneme kadar zamanın var. 10.sınıfta ama 11 de sadece farklı dallarda meslek lisesine gidebiliyorsun. Anadoluya gidemiyorsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı