11. sınıfta Sözelden dil sınavına girmek

aibarr_45

Yoctopat
Daha fazla  
Ben sözel öğrencisiyim 11. sınıftayım. Dil sınavına girip japon dili ve edebiyatı okumak istiyorum herkes çok zor diyor kararsız kaldım ne yapmalıyım sizce?

Ben sözel öğrencisiyim 11. sınıftayım. Dil sınavına girip japon dili ve edebiyatı okumak istiyorum herkes çok zor diyor kararsız kaldım ne yapmalıyım sizce?

Işsiz kalmak istersen neden olmasın? Dil kursuna gitmiştim ve ordaki hocam şunu söyledi "Ingilizce Öğretmenliği dışındakileri boş yere zorlamayın."

Işsiz kalmak istersen neden olmasın? Dil kursuna gitmiştim ve ordaki hocam şunu söyledi "Ingilizce Öğretmenliği dışındakileri boş yere zorlamayın."
Sözelde pek bi meslek seçeneğide yok aslında ben yurtdışıyla bağlantılı yurtdışına çıkabileceğim bi meslek istiyorum. Benim bi hocam türkiyede pek fazla Japonca bilen olmadığı için daha çok tercih edilirsiniz dedi, ingilizce kursuna gitsem ya sınavda başarılı olamazsam çok ikilemde kaldım

İsterseniz neden olmasın. Heves kırmak istemem ancak Türkiye'nin mevcut ekonomik durumundan daha ağır şartlarda yaşamak istiyorsanız Japonya'ya gidebilirsiniz. Veya Türkiye'de kalıp Japon dili ve edebiyatı bölümünün yaygınlaşması için bölüm açabilirsiniz. Akademisyen olabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı