11 yıllık PSU kullanılır mı?

mutlu7

Kilopat
Daha fazla  
Sene 2008'den bu yana çok kasa ve sistem değiştirdim. Ama tek değiştirmediğim OCZ PSU'm oldu. Çalışması da gayet iyi gücü her şeye yetiyor da. Ama 11 senelik olduğu için korkmaya başladım. Acaba ilerde bir zarar ziyan açabilir mi? Değiştirsem mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kaliteli bir güç kaynağı aslında ömürlük olabilir fakat 2008 yılından kalma bir güç kaynağının şuan ki sisteminizde yeterli olacağından emin olmanız gerekiyor.

13 yıldır kullanıyorum ama biraz kullanım dan kaynaklı fan sorunu var onun dışında hala çalışıyor. :p Eğer bir sorunu yoksa ve mevcut sisteme yetiyorsa neden kullanılmasın?

OCCT programı ile kontrol ettim. Her şey çok iyi. CPU yüzde yüz yükte hata vermeden dakikalarca sürdü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Nokta ve virgül yüzünden ceza yedim , hemen dönüş yapamadım. Evet OCZ FATALYTY. Zamanında kraldı ama benim çocuk ile yaşıt😃

Arkadaşımda 850W In Win Commander 80+ Gold PSU var, 13-14 yıldır kullanıyor ve memnun. Sistemini RX5700XT ile yükseltmişti geçenlerde. O yüzden sistem toplarken kaliteli PSU almak iyi olabiliyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı