110.000 TL'ye sistem önerisi

ConnorRK800

Hectopat
Daha fazla  
Bir arkadaşım için 110k bütçeye kadar bir sistem arıyorum. Mümkünse hazır kasa bilgisayarları tercih ediyor tek tek parça almak yerine, önerilerinizi alabilir miyim? Oyun ve yazılım için kullanılacak.

Bir arkadaşım için 110k bütçeye kadar bir sistem arıyorum. Mümkünse hazır kasa bilgisayarları tercih ediyor tek tek parça almak yerine, önerilerinizi alabilir miyim? Oyun ve yazılım için kullanılacak.

3 bin tl fazla vererek 7900x alınabilir bütçeyi 6 bin tl aşıyor ama. Daha ucuza falan bulunabilir sadece kasa 12k.

Tamamı ROG sistem toplayabilirsiniz. 4080 Super + 7800x3D + b650/x670 + 32/64 GB RAM + 850W PSU + 1TB SSD olabilir. Kasa ve soğutucu ROG olacak şekilde yeter mi bilmem ama onun dışında yeter.

3 bin TL fazla vererek 7900X alınabilir bütçeyi 6 bin TL aşıyor ama. Daha ucuza falan bulunabilir sadece kasa 12K.

Kasa için o kadar vermek pek mantıklı gelmedi farklı bir kasa seçip işlemciyi yükseltmek daha mantıklı gibi.

Tamamı ROG sistem toplayabilirsiniz. 4080 Super + 7800x3D + b650/x670 + 32/64 GB RAM + 850W PSU + 1TB SSD olabilir. Kasa ve soğutucu ROG olacak şekilde yeter mi bilmem ama onun dışında yeter.

Saydığınız özellikler üstteki keremph Bey'in attığı bilgisayar ile aynı gibi duruyor yanlıyor muyum?

Kasa için o kadar vermek pek mantıklı gelmedi farklı bir kasa seçip işlemciyi yükseltmek daha mantıklı gibi.

Saydığınız özellikler üstteki keremph Bey'in attığı bilgisayar ile aynı gibi duruyor yanlıyor muyum?

Hocam attığım sistemde kalitesiz parça yok Daha F/P sistem ben bulamadım arkadaşlar bulur belki. Bütçe çıkarsa 7900X tercih edilebilir soğutucu bir bilgim yok ama 350 TL fark ile 360mm soğutucu var anakart ise Pro modeli tercih edilebilir.

Hocam attığım sistemde kalitesiz parça yok daha F/P sistem ben bulamadım arkadaşlar bulur belki. Bütçe çıkarsa 7900X tercih edilebilir soğutucu bir bilgim yok ama 350 TL fark ile 360mm soğutucu var anakart ise Pro modeli tercih edilebilir.

Öneriniz için çok teşekkür ederim.

Geri
Yukarı