1100 TL 1TB SSD önerisi

Yurtdışından almaya değmez. 1400 TL'ye çıkabilirseniz yurtdışından 970 EVO Plus 1 TB alabilirsiniz. Çıkamıyorsanız Exceria G2 1 TB alın. Ben de kullanıyorum. Hızlar sizi yanıltıyor, alttaki mesajımı okursanız hızların ne kadar sahte olduğunu göreceksiniz. NV2 ile alacağınız hız 400-450 MB/s'dir. Exceria G2 ile ise 800-850 MB/s. Techpowerup sitesinden SN570 için de bakabilirsiniz ama o da DRAM'siz bir model. Sonuçlar benzer olacaktır.

Yurt dışından almaya değmez. 1400 TL'ye çıkabilirseniz yurt dışından 970 EVO Plus 1 TB alabilirsiniz. Çıkamıyorsanız Exceria G2 1 TB alın. Ben de kullanıyorum. Hızlar sizi yanıltıyor, alttaki mesajımı okursanız hızların ne kadar sahte olduğunu göreceksiniz. NV2 ile alacağınız hız 400-450 MB/s'dir. Exceria G2 ile ise 800-850 MB/s. TechPowerUp sitesinden SN570 için de bakabilirsiniz ama o da DRAM'siz bir model. Sonuçlar benzer olacaktır.

Exceria'nın yorumlarına baktım gene test edenler 2100 1700 hızları civarı alıyordu.

Exceria'nın yorumlarına baktım gene test edenler 2100 1700 hızları civarı alıyordu.

Ek olarak yorumlarda bazı kişilerin ısındığını söylediğini gördüm. DRAM'li SSD ile DRAM'siz de ne fark var ?

Son düzenleme:
Ek olarak yorumlarda bazı kişilerin ısındığını söylediğini gördüm. DRAM'li SSD ile DRAM'siz de ne fark var ?
İnanın SSD'lerin hepsi ısınıyor. Samsung bile 50 derecenin altına düşmüyor. Aradaki fark DRAM'in diski daha stabil, hatasız ve genel itibariyle hızlı hale getirmesi. Bunlar da diskin ömrümü doğal olarak artırıyor.

İnanın SSD'lerin hepsi ısınıyor. Samsung bile 50 derecenin altına düşmüyor. Aradaki fark DRAM'in diski daha stabil, hatasız ve genel itibarıyla hızlı hale getirmesi. Bunlar da diskin ömrümü doğal olarak artırıyor.

Biraz araştırdım Exceria almak daha mantıklı.
Samsung ile Exceria'nın farkı ne?
WD Blue da DRAM olmadığı için NV2 ile aynı tür sonuçlarımı verir?

Geri
Yukarı