11000 TL oyun sistemi önerisi

schwero

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Oyun oynamak için fiyat performans odaklı yeni bilgisayar almayı düşünüyorum.
Sistem masaüstü olacak ve içinde monitör (2560x1440 monitör gereksiz pahalı mı?), klavye, fare içeren güzel bir set önerebilir misiniz? Intel işlemcilere pek sıcak bakamıyorum. Cafcaflı RGB destekli bir sistem önerir misiniz?
Ekran kartları hakkında detaylı bilgim yok. Testlerde 4 GB kart bile kullanılıyor. Piyasada 8-10 GB kart var. Aklım karışıyor haliyle Cuda çekirdeği, MHz hızı gibi faktörleri bilemiyorum.
Hep 15" kullandım. Kaç inç monitör idealdir? Büyük monitör istiyorum. Tavsiye edenler 24"den fazla gereksiz diyor. Sonuçta ekrana 30-50 cm uzaklıktan bakacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
27 Inc fazlası ile yeterli, 2K çözünürlükte hem ekran kartından verim alacak hem de işlemci darboğazı yaşamayacak hem de 144 Hz deneyiminin tadını çıkaracaksınız. 2080 deseniz tartışma konusu bile değil. Bu bütçe ile bu kartı barındıran bir sistem almak da tatmin edici.

Monitör: Casper 27" 2k Quad Hd Dvı+hdmı+dp 144hz 1ms M.cs-qhd270-m2758qp - n11.com

Dosya Ekleri

• Screenshot_20190425-121723_Chrome.jpg
    Screenshot_20190425-121723_Chrome.jpg
    110,6 KB · Görüntüleme: 96
Son düzenleme:
Ekran kartı yüksek olacak diye diğer herşeyden kısmak saçmalık.Aynı bütçeyle yarın toplayacağım sistemi yazmamı ister misin ?

Oyun oynamak için fiyat performans odaklı yeni bilgisayar almayı düşünüyorum.
Sistem masaüstü olacak ve içinde monitör (2560x1440 monitör gereksiz pahalı mı?), klavye, fare içeren güzel bir set önerebilir misiniz? Intel işlemcilere pek sıcak bakamıyorum. Cafcaflı RGB destekli bir sistem önerir misiniz?
Ekran kartları hakkında detaylı bilgim yok. Testlerde 4 GB kart bile kullanılıyor. Piyasada 8-10 GB kart var. Aklım karışıyor haliyle Cuda çekirdeği, MHz hızı gibi faktörleri bilemiyorum.
Hep 15" kullandım. Kaç inç monitör idealdir? Büyük monitör istiyorum. Tavsiye edenler 24"den fazla gereksiz diyor. Sonuçta ekrana 30-50 cm uzaklıktan bakacağım.
11000 TL bütçe ile oyun için 1440p monitörlü RTX 2070-2080, Ryzen 2600x-2700 sistem toplanır.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı