1100TL Bilgisayar toplama önerileri

justr61

Hectopat
Daha fazla  
Kasa toplamak için önerilerinize ve bilgilerinize ihtiyacım var. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim. Dizüstü bilgisayarım zamansız bozulduğu için yeni bir sistem toplamaya karar verdim. Zamansız olduğu için bütçem sınırlı onun için tavsiyelerinize sonuna kadar açığım. Sisteme yarın verebileceğim en yüksek miktar 1100 lira olacak. Ben üç dört parça baktım bunları yazayım takıldığım gerisini sizin fikirlerinize göre şekillendireceğim.

• İşlemci: Intel® Pentium® Processor G3258 (221 lira)
  • RAM: Corsair 4 gb vengeance cl9 (221 lira)
  • Harddisk: Seagate baracuda 1tb 7200 rpm (184 lira)
  • Kasa: Xigmatek asgard 381 pure midtower atx 500w güç kaynaklı (218 lira)
Bunlar karar kıldığım parçalar, anakart için ATX düşünüyorum ve bir online satış sitesinde MSI z97-g43 anakart vardı 300 liraya. Bunu alıp uzun ömürlü ve upgrade imkanı olmasını istiyorum sizin başka öneriniz var mı?
Ekran kartı gördüğünüz gibi yok. Şimdilik oyun oynamayacağım için işlemcinin içindeki intel HD grafik kullanacağım, bunun için anakartın üstündeki HDMI veya VGA slotuna takdığımda görüntü alabilir miyim yoksa BIOS' tan işlem yapmam gerekiyor mu?

Bilgisayar bozuk olduğu için telefondan yazdım bunca şeyi, hatam olduysa kusura bakmayın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdilik oyun oynamayacağım için işlemcinin içindeki intel hd grafik kullanacağım, bunun için anakartın üstündeki hdmi veya vga slotuna takdığımda görüntü alabilir miyim yoksa biostan işlem yapmam gerekiyor mu?
Birşey yapmana gerek yok. İşletim sistemini kurup kullanabilirsin.

İleride OC yetenekli bir işlemci düşünmüyorsan, oyuncu özelliklere sahip bu anakarta da bakabilirsin.

G3258' e OC yapmak için işlemci soğutucu da alman gerekecek. Herkesin aldığı OC performansını da alacağına dair bir garanti yok. Soğutucu + İşlemci parasına biraz ekleyip i3 alınabilir. Sonuçta OC ve soğutma derdin olmaz, üstüne biraz daha iyi performans alırsın.
Sinerji Bilgisayar ' dan örnek bir i3 sistem:
upload_2015-4-28_23-24-55.png

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı