11400F için ASUS H510M-K BIOS ayarları

aruiroth

Kilopat
Bu anakartta i5 11400F 2.60 olarak çalışıyor. XMP ayarini 1 yapsam dahi bahsedilen 4.40 hizlarina cikamiyorum, yardimci olursaniz sevinirim.

Dosya Ekleri

• IMG_20210529_215329.jpg
    IMG_20210529_215329.jpg
    177,7 KB · Görüntüleme: 222
ASUS'un performance and Power saving utilities uygulamasını denediniz mi denemediyseniz, o programı kurun kurunca turboV EVO kısmından otomatik OC deneyin ben onu kullanıyorum BIOS'la ugraşmaya gerek kalmadan kendisi ayarlıyor.

ASUS'un performance and Power saving utilities uygulamasını denediniz mi denemediyseniz, o programı kurun kurunca turboV EVO kısmından otomatik OC deneyin ben onu kullanıyorum BIOS'la ugraşmaya gerek kalmadan kendisi ayarlıyor.
Şuan bakiyorum uygulamaya
Bulamadim maalesef

Dosya Ekleri

• IMG_20210529_221701.jpg
    IMG_20210529_221701.jpg
    135,4 KB · Görüntüleme: 212

Maalesef o attığım SS'in aynısı hiçbir değişiklik yok. 2.60'ta kaldı işlemci, Tower çiftli soğutucu takmıştım rahat rahat 4.4'lere çıkarım diye,
BIOS'ta performans ayarı sadece 2 tane var; normal ve eco, acaba anakart desteklemiyor mu? Ayrıca Technopat incelemesinde bahsi geçilen Intel Gear 1, Gear 2 ayarını hiç bulamadım bile a. I tweaker menüsünde.

Maalesef o attığım SS'in aynısı hiçbir değişiklik yok. 2.60'ta kaldı işlemci, Tower çiftli soğutucu takmıştım rahat rahat 4.4'lere çıkarım diye,
BIOS'ta performans ayarı sadece 2 tane var; normal ve eco, acaba anakart desteklemiyor mu? Ayrıca Technopat incelemesinde bahsi geçilen Intel Gear 1, Gear 2 ayarını hiç bulamadım bile a. I tweaker menüsünde.

Sol taraftaki o çizgilere tıklayınca turbov EVO diye bir yazı yok mu?

Gear mode yok mu hocam? Gear 1'de power limit kalkıyor diye biliyorum. B560M D3H sipariş ettim dün kdv indiriminden onda gear mode ve power limit ayarı var daha montajlamadım ama kullanım kılavuzunda gözüküyor. Sizde bir bakın isterseniz?

Maalesef o attığım SS'in aynısı hiçbir değişiklik yok. 2.60'ta kaldı işlemci, Tower çiftli soğutucu takmıştım rahat rahat 4.4'lere çıkarım diye.

O dediğiniz menü yok.

Gear mode yok mu hocam? Gear 1'de Power limit kalkıyor diye biliyorum. B560M D3h sipariş ettim dün KDV indiriminden onda Gear mode ve Power limit ayarı var daha montajlamadım ama kullanım kılavuzunda gözüküyor. Sizde bir bakın isterseniz?

Gear modu BIOS'ta yok Memory gibi bir ayar var ama 1:1,1: 2 o değildir herhalde.

Sol taraftaki o çizgilere tıklayınca turbov EVO diye bir yazı yok mu?

Hayır maalesef.

Gear mode yok mu hocam? Gear 1'de Power limit kalkıyor diye biliyorum. B560M D3h sipariş ettim dün KDV indiriminden onda Gear mode ve Power limit ayarı var daha montajlamadım ama kullanım kılavuzunda gözüküyor. Sizde bir bakın isterseniz?

İlk attığım resimden ibaret a. I tweaker menüsü, orada görebiliyor musunuz? Ben mi bulamıyorum.

edit;

Bir şeyler yaptım galiba.
Bu ayar ve hızlar nasıl sizce arkadaşlar, sıcaklıklar CPU usage vs bir sorun var mı sizce?

Dosya Ekleri

• resim_2021-05-29_231707.png
    resim_2021-05-29_231707.png
    1,4 MB · Görüntüleme: 207
Son düzenleme:
Nasıl bir ayar yaptınız hocam? Ben de aldım aynı işlemciyi merak ediyorum.
O dediğiniz menü yok.

Gear modu BIOS'ta yok Memory gibi bir ayar var ama 1:1,1: 2 o değildir herhalde.

Hayır maalesef.

İlk attığım resimden ibaret a. I tweaker menüsü, orada görebiliyor musunuz? Ben mi bulamıyorum.

edit;

Bir şeyler yaptım galiba.
Bu ayar ve hızlar nasıl sizce arkadaşlar, sıcaklıklar CPU usage vs bir sorun var mı sizce?

Geri
Yukarı