11400F RTX3050 sistem donup reset atıyor

ShiedaBro

Decapat
Daha fazla  
RAM
Adata XPG Gammix D30 8x2GB 3200MHz
SSD veya HDD modeli
WD BLUE SN570 500GB
Ekran kartı
ASUS RTX 3050
Anakart
ASUS PRİME H510-E
İşlemci
İntel i5 11400F
Arkadaşlar Valorant'dan çıktıktan sonra masaüstüne geçtim, bir anda mouse ikonu dondu ve bilgisayar ekranı kapanıp reset attı, sistemi daha yeni topladım 2 hafta oldu.

Windows 11 kurulu ile Secure Boot ve TPM 2.0 açmayı unutmayın. Bunun dışında memtest86 veaya daha basit haliyele 8-10 saat kadar memtest64 yapın.

Hocam daha 1 yıllık PC'de ben de denk geldim buna, belki saçma gelecek ama ekran kartı ve ramleri söküp, biraz daha sağlam takınca sorun çözülmüştü. İsterseniz deneyin bir zararı olmayacaktır.

PSU'nun modeli nedir?

Corsair Spec Delta 550W 80+
Eğer işlemci sıcaklıkları fırladıysa (ki bundan ötürü donmalar olabilir) soğutucunun ayakları tam oturmuş mu diye kontrol edin.
Kontrol ettim oturtulmuş.
Windows 11 kurulu ile Secure Boot ve TPM 2.0 açmayı unutmayın. Bunun dışında memtest86 veaya daha basit haliyele 8-10 saat kadar memtest64 yapın.
Tamamdır birazdan yapıcam sonuçları buraya atıcam ve Windows 10 kullanıyorum.
Hocam daha 1 yıllık PC'de ben de denk geldim buna, belki saçma gelecek ama ekran kartı ve RAM'leri söküp, biraz daha sağlam takınca sorun çözülmüştü. İsterseniz deneyin bir zararı olmayacaktır.

Deneyeceğim fakat işin yazılım kısmına bakıcam.
Arkadaşlar not olarak düşmek istiyorum, reset sonrası Windows logosunda disk taraması yapılıyordu.

Son düzenleme:

Tamamdır birazdan yapacağım sonuçları buraya atacağım ve Windows 10 kullanıyorum.

Deneyeceğim fakat işin yazılım kısmına bakacağım.
Arkadaşlar not olarak düşmek istiyorum, reset sonrası Windows logosunda disk taraması yapılıyordu.

Selamlar hocam aynı problemi bende yaşadım İncehesap'tan mı aldınız ürünü?
Bende de mouse dondu kaldı ve PC yeniden başladı minidump dosyası oluşmuş mu bir kontrol edebilir misin? Bende mavi ekran yemedim minidump dosyası oluşmuştu, sağ olsun bir arkadaş forumda çok ilgili biri kendisi, yardımcı oldu. Şu an sıfırdan format attım ve Windows'u tekrar kurdum yaşamadım şu anlık, ama yaşarsam mutlaka bildiririm eğer bir daha olursa İncehesap'a göndermeyi düşünüyorum bilgisayarı ekran kartından şüphelendim.Yada belkide driver hatası.

Selamlar hocam aynı problemi bende yaşadım İncehesap'tan mı aldınız ürünü?
Bende de mouse dondu kaldı ve PC yeniden başladı minidump dosyası oluşmuş mu bir kontrol edebilir misin? Bende mavi ekran yemedim minidump dosyası oluşmuştu, sağ olsun bir arkadaş forumda çok ilgili biri kendisi, yardımcı oldu. Şu an sıfırdan format attım ve Windows'u tekrar kurdum yaşamadım şu anlık, ama yaşarsam mutlaka bildiririm eğer bir daha olursa İncehesap'a göndermeyi düşünüyorum bilgisayarı ekran kartından şüphelendim. ya da belki de driver hatası.

Evet İncehesap'tan aldım, bende o dosya oluşmadı fakat OCCT ile test yaptım ve işlemciyi 88 derece gördüm.

1646433191534.png

Evet İncehesap'tan aldım, bende o dosya oluşmadı fakat OCCT ile test yaptım ve işlemciyi 88 derece gördüm.

1646433191534.png

OCCT üzerinde 90 dereceyi gördü.

Tamamdır birazdan yapacağım sonuçları buraya atacağım ve Windows 10 kullanıyorum.

Deneyeceğim fakat işin yazılım kısmına bakacağım.

Benim sistemim:
RAM Apacer Panther Black-Gold 16 GB (2x8GB) 3200MHz
Ekran kartı ASUS Dual RTX 3050 OC 8 GB GDDR6 128Bit
AnakartASUS Prime B560M-K 5000(OC)MHz mATX
İşlemci Intel Core i5-11400F 2.60GHz 6 Çekirdek

Eki Görüntüle 1322871

OCCT üzerinde 90 dereceyi gördü.

Bende video izlerken donmuştu hocam fare bir anda sonra reset attı. Driver'ın önceki sürümüne döndüm garanti olsun diye istersen öyle yapabilirsin. Kullandığım şu anki sürüm 511.65.Bir daha olursa buradan yazarım. Belki driver problemi olabilir çünkü sende yaşamışsın aynı sorunu gün içerisinde.

Benim sistemim:
RAM Apacer Panther Black-Gold 16 GB (2x8GB) 3200MHz
Ekran kartı ASUS Dual RTX 3050 OC 8 GB GDDR6 128Bit
AnakartASUS Prime B560M-K 5000(OC)MHz mATX
İşlemci Intel Core i5-11400F 2.60GHz 6 Çekirdek

Bende video izlerken donmuştu hocam fare bir anda sonra reset attı. Driver'ın önceki sürümüne döndüm garanti olsun diye istersen öyle yapabilirsin. Kullandığım şu anki sürüm 511.65.Bir daha olursa buradan yazarım. Belki driver problemi olabilir çünkü sende yaşamışsın aynı sorunu gün içerisinde.

Bilmiyorum hocam, sistem reset attıktan sonra disk taraması yapıp duruyordu ve sürekli Windows 11'e geçin diye uyumlusunuz diye bildirim geliyor format atarsam 11'e geçerim yüksek ihtimalle.
Windows 11 kurulu ile Secure Boot ve TPM 2.0 açmayı unutmayın. Bunun dışında Memtest86 veaya daha basit haliyele 8-10 saat kadar Memtest64 yapın.

Hocam az önce OCCT uygulaması ile Memory test yaparken ekran siyahlaştı mouse dondu ve sanırsam reset atıcaktı son anda alt F4 çektim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı