11400F sisteme 7000 TL'ye 2K ekran kartı önerisi

Hocam bu gidişle sizi 1 seneye 4080 ile göreceğiz galiba. Şu an bile 3090'ın 2K Ultra ayarlarda 60FPS veremediği oyunlar var. Bknz
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Eğer benim oynadığım oyunlarda olursa evet 4080 alırım.

Sizin karttan beklediğiniz ile benimki farklı. Dediğim gibi yeni aldığım kart piyasadaki oyunları her şeyi en üste çekip oynatmıyorsa anlamı yok. RTX dahil mesela Cyberpunk'ta RTX'i açıp saykoya alıp oynayamıyorsam anlamı yok.

RTX 3080 2K'da Ray Tracing ultra ve sayko ayarlarda 60 FPS mi veriyor 😂? Sen şimdi kesin DLSS de açıyorsundur araba kullanırken uzak mesafe ve köşeler net olmuyordur. Öyle oyun mu oynanırmış? Hem ben "yüksek ayara indiremem" de sonra git DLSS kökle ne anlamı kaldı kardeşim görüntüyü bozacaksan. Takarsın 3090'ı babalar gibi Native 2K çözünürlükte oynarsın.

Eğer benim oynadığım oyunlarda olursa evet 4080 alırım.
Tamam şimdi bunu ya 7.000tl veya altına yapın ya da sınırsız bütçeniz varken 7.000tl bütçe veren adamın konusunda mesaj kirliliği yaratmayın lütfen. Teşekkür ederim.

Asus dediğiniz modeli atar mısınız acaba ?

RTX 3080 2K'da Ray Tracing Ultra ve sayko ayarlarda 60 FPS mi veriyor 😂? Sen şimdi kesin DLSS de açıyorsundur araba kullanırken uzak mesafe ve köşeler net olmuyordur. Öyle oyun mu oynanırmış? Hem ben "yüksek ayara indiremem" de sonra git DLSS kökle ne anlamı kaldı kardeşim takarsın 3090'ı babalar gibi native 2K çözünürlükte köklersin ayarları.

Ben hiçbir ayara dokunmadım NVIDIA kendisi yaptı zaten ben DLSS kötü bir şey demedim ya da açmayın. Açtığın zaman görüntüyü gözle görünür şekilde kötüleştiriyorsa o zaman kötü.

Bildiğim kadarıyla bu modelin soğutması 2 fanlı olan xfx swft modelinden daha iyi fakat 3 fanlı olan Qick modelinden daha iyi olduğunu sanmam. Performansları arasında fark olacağını sanmam.

RTX 3080 2K'da Ray Tracing Ultra ve sayko ayarlarda 60 FPS mi veriyor 😂? Sen şimdi kesin DLSS de açıyorsundur araba kullanırken uzak mesafe ve köşeler net olmuyordur. Öyle oyun mu oynanırmış? Hem ben "yüksek ayara indiremem" de sonra git DLSS kökle ne anlamı kaldı kardeşim görüntüyü bozacaksan. Takarsın 3090'ı babalar gibi native 2K çözünürlükte oynarsın.

Hocam bu gidişle sizi 1 seneye 4080 ile göreceğiz galiba. Şu an bile 3090'ın 2K Ultra ayarlarda 60FPS veremediği oyunlar var. Bknz
Veya şu örneği vereyim.
3090 Ti 4K'da 60FPS alamıyor sizin kartınız da 2K'da 60FPS alamayacaktır. Değişim zamanı gelmiş gibi duruyor siz gene de sonraki nesli bekleyin 4000 serisinde değiştirirsiniz.

Zaten şu an kartlarlar 4K Ultra da bazı oyunlarda yetmiyor bu zaten belli bir şey ondan zaten 3080 4K kartı değil dedim.

Geri
Yukarı