115.000 TL her şey dahil sistem nasıldır?

Pek tabii birikmiyor. Bir de masraflı bir bölümde okuyorum. Elime geçen 5TL'nin ikisini kenara koydum. Onunla da al-sat yaptım. Borsaya yatırdım vs. derken işlerim yaver gitti ve bu şekilde bir bütçe elde ettim. Hayalim araba almaktı fakat neredeyse bu birikmişin 2-3 katı kredi çekmek gerekli eli yüzü düzgün bir şey alabilmek için. O yüzden de küçüklüğümden beri hayalini kurup pek de erişemediğim bir oyuncu bilgisayarı almak istedim.

@Conscious
Teşekkür ederim. Fakat 3D modellerin fiyatı için Vatan Bilgisayar'da uçuk rakamlar gördüm. Çıkış fiyatları kaç ₺ bandında olur?

Tebrik ederim kral harbi helal olsun. Aynı şansı hayatının geri kalanında da kullanırsın umarım.

@Conscious PSU öneriniz icin çok teşekkürler. Listedeki PSU ile sizin önerdiğinizi değiştiriyorum.

@Exsa Hocam soğutma konusunda en iyisi olduğu söylendiği için bunu seçtim bir de alıp sorun yaşamak vs istemiyorum. Bir kere alıp azami 8-9 yıl kullanmayı planlıyorum. Dediğiniz markaya da göz atacağım. Teşekkürler.

@Conscious PSU öneriniz icin çok teşekkürler. Listedeki PSU ile sizin önerdiğinizi değiştiriyorum.

@Exsa Hocam soğutma konusunda en iyisi olduğu söylendiği için bunu seçtim bir de alıp sorun yaşamak vs istemiyorum. Bir kere alıp azami 8-9 yıl kullanmayı planlıyorum. Dediğiniz markaya da göz atacağım. Teşekkürler.
Mantıklı bir hareket değil. O kadar parayı yatıracağınız sistem 8-9 yıl sonrasına değmez bile. 2013 yılında alınan 4960X ve GTX 780 ikilisi gibi düşünün.

Mantıklı bir hareket değil. O kadar parayı yatıracağınız sistem 8-9 yıl sonrasına değmez bile. 2013 yılında alınan 4960X ve GTX 780 ikilisi gibi düşünün.
Hocam bu konuda şöyle bir düşüncem var. 10 yıl uzun bir süre evet fakat azami 7 yıl gider diye düşünüyorum. Teknoloji evet çok gelişiyor fakat artık yönü de farklı bir yere doğru evriliyor. Misal 2017 yılında çıkan 1080ti şu an hala iş görüyor -evet güç tüketimi ısınma vs. kendine has sorunları var fakat performans konusunda hala iddialı-. Bunun sebebi 6 yıl içinde oyun sektörünün daha çok sanal gerçeklik tarafına doğru kayması benim gözümde. Önceleri grafikleri en üst düzeye nasıl çıkarırız diye düşünürlerken şimdilerde ise gerçeklik algısını yakalamaya çalışıyorlar. O nedenle donanım ihtiyaçları da şekilleniyor fakat var olan donanımların (günümüzün en üst seviyedekileri) eskime ivmeleri yavaşlıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı