115 derece package sıcaklığı nedir?

Karperion

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, bu gün OCCT üzerinden işlemcime (R5 1600) stress testi yapacaktım ancak temp bölümünde package adı altında olan bölümün 105 derece olduğunu gördüm, sonra uygulamış olduğum, varsayılan voltajda 38X ratio overclock ayarını varsayılan ayarlara çektim. Ancak package sıcaklığı hala 90-95 civarında, test başlatırsam 115'leri görüyor. Nedir bu? Tmpın0 60 derece yani işlemci sıcaklığım 60, ama package nedir?

occt.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Bura da konu var bakabilirsiniz.

Merhaba, bu gün OCCT üzerinden işlemcime (R5 1600) stress testi yapacaktım ancak temp bölümünde package adı altında olan bölümün 105 derece olduğunu gördüm, sonra uygulamış olduğum, varsayılan voltajda 38X ratio overclock ayarını varsayılan ayarlara çektim. Ancak package sıcaklığı hala 90-95 civarında, test başlatırsam 115'leri görüyor. Nedir bu? Tmpın0 60 derece yani işlemci sıcaklığım 60, ama package nedir?

Eki Görüntüle 577833

Package işlemci sicakligi diye biliyorum ben.

100 dereceye ulaştığında bilgisayarın kapanması gerekmez mi, aniden yada oyun oynarken? Afterburner monitöründe oyundayken 65 dereceyi hiç geçmedi işlemcim

AIDA64 şu şekilde gösteriyor (arkada CS:GO açık)
sıcak.PNG
aynı anda OCCTden baktım 98 derece.
İşlemcimin maxsimum sıcaklık değeri 115 derece mi? Bir yerde öyle takıldı sanırım gözüme.

Geri
Yukarı