115 günde sayısaldan 265 bin sıralama yapmak zor mu?

wxatlhon

Yoctopat
Merhaba dostlarım. Sınava yaklaşık 4 ay kaldı (115 gün). Benim hedefim sayısalda 265 bin yapmak. Bu zamana kadar düzensiz ve az çalıştım, artık düzenli olarak günde 9-10 saat çalışmayı düşünüyorum ve gerçekten sıkı çalışacağım.

Şu anki netlerim TYT 40-45, AYT ise maksimum 5 net falan. Sizce 4 ayda sayısaldan 265 bin yapılabilir mi, yoksa çok mu zor?

Son düzenleyen: Moderatör:
@wxatlhon hocam bu zamana kadar çalışmamışsan günlük 6-7 saat zaten çalışmak zor olur. Günlük 3-4 saatlik çalışmayla halledilebilecek bir iş. TYT'yi 60'a çekip az bir şey de AYT yaparsan fazlasıyla olur. 60 TYT, 25 civarı da AYT yaparsanız hedefinize fazlasıyla ulaşırsınız.

Hocam ben size programı ve durumumu yazayım siz eksik yerleri söyleyin.
Öncelikle yumurta kapıya dayandı(devamını biliyorsunuz) o yüzden kendimi mecburen günde 9-10 saat çalışmaya zorluyacağım.
1-günde 40-50 tane paragraf çözeceğim.
2-30 dk kitap(mola verdiğim zaman kitap okuyacağım)
3-haftada 1 tane sosyal deneme(sosyal temelim iyi 13-14 net geliyor)
4-TYT matematikte mutlak değerdeyim.
5-TYT + AYT fen sıfır o yüzden bu derse bayağı ağırlık vereceğim.
Geometri aynı şekil bu da sıfır buna çok ağırlık vereceğim.
Program nasıldır öncelikle her gün 1 tane matematik 1 tane kimya konusu bitereceğim (anlıyorum bu arada konuları) sonra biyoloji ve geometri kasacağım fizik içinse sadece AYT'de çalışacağım sürekli çıkan konular atışlar modern fizik tork denge gibi sürekli çıkan konulara çalışacağım vakit kalırsa TYT fizik bakarım.

günde 40-50 tane paragraf çözeceğim.
Fazla. 30 yeter, paragraf adına da bir kitap bitirmek yeterli olur.
30 dk kitap(mola verdiğim zaman kitap okuyacağım)
Molanızı kafanızı boşaltmak için kullanabilirsiniz. 30 dakika kitabı yatmadan önce de okuyabilirsiniz.
haftada 1 tane sosyal deneme
Sosyal son ay çalışılacak derstir. Şimdiden vakit kaybetmenin manası yok.
TYT matematikte mutlak değerdeyim.
İlk 12 konuyu bitirmeye çalışın AYT mat geçmeden önce.
TYT + AYT fen sıfır o yüzden bu derse bayağı ağırlık vereceğim.
Fen için şöyle bir 10-11 net çıkarabilirseniz 12-13'de Matematikten gelse efsane olur aslında.
Geometri aynı şekil bu da sıfır buna çok ağırlık vereceğim.
Geometri'nin temeli üçgenler, üçgenleri iyi öğrenin. Genelde en çok oradan çıkar ve diğer konular üçgenlerle bağlantılı oluyor.

Sosyal son ay çalışılacak derstir. Şimdiden vakit kaybetmenin manası yok.

Hocam sosyal bilgim var, çalışmayacağım, sadece çözüp net attırma.
Son olarak sizlere birkaç sorum var yardımcı olursanız sevinirim.

TYT matematikte dediğiniz 12 konuya çalışıp geçeceğim, şu an zaten mutlaktayım bugün biter.
1. Günde 1 tane matematik konusu, 2 kaynaktan; 345 ve Bilgi Sarmal. Sonra 1 tane kimya konusu bitireceğim. TYT Palme Tek çözeceğim. Nasıl sizce? Konuları anlıyorum bu arada.
2. TYT AYT fen sıfır ya hocam, sınava kadar düzenli çalışırsam 15 net gelir mi?
3. Şu an 5 net yapıyorum AYT'de, 4 ayda 25 nete çıkar mı 25-26 net yapsam yeterli.+
@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı