11500 TL sistem tavsiyesi

Bütçe
11500 TL
Kısacası sizin önermiş olduğunuz sistemi alıp oturup oyunlarımı güzelce oynayayım ve konuyu uzatmayayım. Sabaha kadar devam etse konu, sonuç sizin önermiş olduğunuz sisteme gelecek. 🙂
Her parçası kaliteli olduğu için olabilir hocam, gidip James Donkey ürünler koyuyorsunuz sürücülerini bulursanız tebrik ederim. İlk koyduğunuz sistem dengesiz ikincisinde güç kaynağı yetersiz. Yardımcı olmaya çalışıyorum ama :).

RTX2070S'li bir sistem isterseniz Sinerji Gaia alıp geçin. Kalan paraylada monitör alırsınız. SSD'sini Kingston A2000 yapın. İstediğiniz doğrultuda farklı sistemlerde dizebiliriz elbette ille onu alın demiyorum ama iyi seçeneklerden biri o.

Her parçası kaliteli olduğu için olabilir hocam, gidip James Donkey ürünler koyuyorsunuz sürücülerini bulursanız tebrik ederim. İlk koyduğunuz sistem dengesiz ikincisinde güç kaynağı yetersiz. Yardımcı olmaya çalışıyorum ama :).

RTX2070S'li bir sistem isterseniz Sinerji Gaia alıp geçin. Kalan parayla da monitör alırsınız. SSD'sini Kingston A2000 yapın. İstediğiniz doğrultuda farklı sistemlerde dizebiliriz elbette ille onu alın demiyorum ama iyi seçeneklerden biri o.

İlk önermiş olduğunuz sistemi kuracağım. Sadece kasa da değişiklik düşünüyorum. Dış görünüşü önemli değil, daha uygun fiyatlı bir kasa önerir iseniz sevinirim.

Bütçeyi istemeden biraz yükseltme durumunda kaldım ve yarın sipariş vermeye başlıyorum. Çok düşündüm ve en son bu sisteme karar verdim. Sizler de son kez bakar eksiklerini veya öneri de bulunabilirseniz sevinirim.

Monitör: Monster aryond A27 v1.1 27" 240Hz 1ms.

RAM: 2 adet G.Skill Ripjaws 16 GB 3200 MHz DDR4 CL16 F4-3200C16S-16gvk RAM.

SSD: SanDisk Ultra 3D 1TB 2400MB-1950MB/s NVMe M.2 SSD sdsSDH3N-1T00-G25.

PSU: Sharkoongold Zero 750W 80+Gold ATX Power Supply.

Kasa: GT-003 4x120mm fan Gaming oyuncu bilgisayar kasası.

İşlemci: Ryzen 5 3600X.

Anakart: ASUS TUF B450-PLUS GAMING DDR4 4400MHz OC AM4 ATX anakart.

Ekran kartı: Gigabyter RX5700 XT 8 GB Gaming OC 256Bit GDDR6 Radeon.

Bütçeyi istemeden biraz yükseltme durumunda kaldım ve yarın sipariş vermeye başlıyorum. Çok düşündüm ve en son bu sisteme karar verdim. Sizler de son kez bakar eksiklerini veya öneri de bulunabilirseniz sevinirim.

Monitör: Monster aryond A27 v1.1 27" 240Hz 1ms.

RAM: 2 adet G.Skill Ripjaws 16 GB 3200 MHz DDR4 CL16 F4-3200C16S-16gvk RAM.

SSD: SanDisk Ultra 3D 1TB 2400MB-1950MB/s NVMe M.2 SSD sdsSDH3N-1T00-G25.

PSU: Sharkoongold Zero 750W 80+Gold ATX Power Supply.

Kasa: GT-003 4x120mm fan Gaming oyuncu bilgisayar kasası.

İşlemci: Ryzen 5 3600X.

Anakart: ASUS TUF B450-PLUS GAMING DDR4 4400MHz OC AM4 ATX anakart.

Ekran kartı: Gigabyter RX5700 XT 8 GB Gaming OC 256Bit GDDR6 Radeon.

5700XT'ler zaten ısınıyor hocam kasayı birde önü kapalı seçmişsiniz bu durumda kasanın içi soba gibi olacaktır. Hava akışı güzel olan kasalara bakmanızı tavsiye ederim. Monitör konusunda 2K çözünürlükte bir monitör bulursanız daha iyi olacaktır elinizdeki kart 1080P için fazlasıyla güçlü.

5700XT'ler zaten ısınıyor hocam kasayı bir de önü kapalı seçmişsiniz bu durumda kasanın içi soba gibi olacaktır. Hava akışı güzel olan kasalara bakmanızı tavsiye ederim. Monitör konusunda 2K çözünürlükte bir monitör bulursanız daha iyi olacaktır elinizdeki kart 1080P için fazlasıyla güçlü.

Monitör de önermiş olduğunuz ürüne baktım, genel olarak oyun oynamak için alacağım. Oyun da ise görüntüden ziyade hızı daha önemli derler. Zaten önermiş olduğunuz monitör ile ortalama aynı bütçe. Peki bu monitör için aynı performansı alacağım FHD destekleyecek ekran kartı öneriniz var mı? Kasayı tamperli cam diye tercih etmiştim fakat kötü bir seçim olmuş diyorsunuz tekrardan kasayı değiştiriyorum.

Monitör de önermiş olduğunuz ürüne baktım, genel olarak oyun oynamak için alacağım. Oyun da ise görüntüden ziyade hızı daha önemli derler. Zaten önermiş olduğunuz monitör ile ortalama aynı bütçe. Peki bu monitör için aynı performansı alacağım FHD destekleyecek ekran kartı öneriniz var mı? Kasayı tamperli cam diye tercih etmiştim fakat kötü bir seçim olmuş diyorsunuz tekrardan kasayı değiştiriyorum.
Hocam monitör için çok güçlü diye ekran kartını düşürmeyin ileriye yatırımdır o güç. Önerdiğim monitörü alın demedim zaten başka modellere bakın demiştim :D. Kasa olarak önü cam olduğu için hava almayacak kasanızda ne kadar fan olursa olsun buda ısınma olarak size dönecektir o yüzden değiştirmenizi istedim. Bütçeniz varsa Casper Excalibur monitöre bakabilirsiniz.

Geri
Yukarı